Jelenlegi hely

Orosz család

Beküldő lakhelye: Hajdú-Bihar megye

Pályázat tartalma: szöveges válasz az első két kérdésre

Mi okoz számodra legnagyobb örömöt a gyermekeiddel kapcsolatban?

Látni az örömüket, boldogságukat.

Nehéz egyetlen dolgot kiválasztani. A kérdés olvasásakor az első dolog ami eszembe jutott az a pillanat, amikor a kisfiam megtette az első lépését, megfordult és elindult felém. A tekintete sugárzott a boldogságtól, a szája fülig ért, egyrészt a sikerélmény miatt, másrészt azért mert látta, milyen örömet okozott ezzel nekünk. Az ilyen, és hasonló pillanatok okozzák a legnagyobb örömet.

Mi a legnehezebb számodra a gyermeknevelésben?

A hiszti, dac, ellenállás, feleselés kezelése.

Megtalálni az aranyközéputat a fegyelmezésben, megértetni a gyerkőccel, hogy mit miért szabad/nem szabad, ezalatt pedig nyugodtnak maradni, még akkor is ha közben kattognak az agykerekek, hogy vajon most jól csináltam, vagy elrontottam a dolgot? Sajnos a kisfiam előszeretettel hisztizik boltokban, olyan helyeken, ahol sokan vannak. Még 2 éves sincs, de már leveti magát a földre, ha nem kapja meg amit akar. Természetesen, így sem kapja meg. Ilyenkor megvárom a hiszti végét, (a rosszalló tekintetek ellenére), aztán indulunk tovább.

Miért szeretnél részt venni a szülői kommunikációs tréningen?

A gyerkőcöm elég kemény dió. Szakember is megállapította ezt. Nagyon makacs, önfejű, és akaratos. Bizonyos helyzetekben, már sikerült rájönnöm, hogyan hathatok rá. De sajnos sokszor még mindig harcolunk, hogy az én akaratom teljesüljön. (pl nem szaladunk ki az autókhoz az úttestre). Néhány hónap múlva kezdjük a bölcsi, és jól jönne egy felkészítés, útmutatás arról, hogy a ránk váró nehézségekkel, hogyan tudnánk nap mint nap megküzdeni. És hogyan nevelhetném, úgy a kisfiamat, hogy a helyes irányba tereljem, és boldog, kiegyensúlyozott felnőtt váljon belőle. Úgy hiszem, ez a dolog gyerekkorban dől el, és nagy szerepe van annak, hogy milyen a szülő-gyerek kapcsolat.

 

A feltöltött kép illusztráció, nem a pályázó saját képe.

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?
Ugrás az oldal tetejére