Tegyük fel, hogy szeptembertől új munkahelyen kezdesz. Vagy egyszerűen csak a gyes után vissza kell menned dolgozni. Akár egy új élethelyzettel találkozol, ami az életed gyökeres változását idézi elő mi az első reakciód? Totális pánik.
Emlékeztek még az áprilisi nagy hírünkre? Az országban egyedüliként húsz Pécsimami olvasónak hoztunk el egy szuper lehetőséget, hogy megtudják: mennyi is a családjuk karbon-lábnyoma és tehessenek is azért, hogy ezt hatékonyan csökkentsék. A kutatás lezárult, mi pedig érdekes és fenntartható tanulságokkal jelentkezünk!
Tudtad, hogy minden motiváció mögött vágyak állnak? Miért tudunk bizonyos cselekvésekre hatalmas energiákat mozgósítani, míg másokra viszont nem. Vajon milyen belső erő, késztetés hatására lendülünk mozgásba?
Hibáinkra vagy az erősségekre érdemes koncentrálnunk a változás érdekében? A legtöbbször két végpont között ingázunk: nekem van igazam, a leglegleg-nek hiszem magam, vagy a hibáim tükrében ostorozom magam. A leggyakoribb, hogy hol itt-hol ott vagyok.
Mindannyian szeretünk a természetben kikapcsolódni. Valaki a sport kedvéért, gyorsan átsuhanva a vidéken, akár extrém élményekre is vadászhat. Mások csapatban a közösségélményért kirándulnak.
Te mit szoktál tenni azért, hogy kikapcsolj a napi mókuskerékből, megszabadulj a rád telepedő stressztől, feltöltődj, jobb kedvre derülj, kiegyensúlyozottabbá válj?
Az idei tavasz sok váratlan fordulatban bővelkedett, ami nem igazán töltötte- inkább tovább merítette az energiaraktáraink. S ha fogytán az energiánk, akkor fáradtnak, ingerültnek érezzük magunkat. Nehezen toleráljuk a családtagjainkat, környezetünket és főleg magunkat. De itt vagyunk, hogy segítsünk! Tarts velünk, mert bármi is a terved, egy dologra mindenképp szükséged van: energiára!
Az őszi napokon már nem csak a szabadtéri programok szerepelnek, egyre több időt töltünk a lakásban is. Összegyűjtöttünk néhány ötletet az őszi bakancslistához, a napsütéses és borongós, esős napokhoz is.
Na jó, onnan talán még nem, de máshol mindenütt ott van. Ha bekapcsolom a tévét, ha felmegyek a FB-ra, ha telefonálok az ismerőseimmel... A koronavírus fenekestül felforgatta mindannyiunk életét. Az elmúlt egy hétben, mióta teljes home officera váltottam és a gyerekek is a home schoolra, volt időm gondolkodni is.
A lelked legmélyén mit tartasz fontosnak az életben? Az értékeink a szívünk legmélyebb vágyai arra nézve, hogyan akarunk viszonyulni a világhoz, az emberekhez, és önmagunkhoz. Ezek azok a legalapvetőbb elvek, amelyek vezetnek és ösztönöznek minket az életünkben. Az értékek nem egyenlőek a célokkal.
Találtam magamnak egy nyugalmas félórát, amikor senki és semmi nem hatol át a magam köré épített nyugalmi burkon és leültem, hogy gondolkodjak az idei évről és benézzek a következőbe. Kézenfekvő, hogy bevétel- és költségtáblázatokat készítsünk, termékekre/szolgáltatásokra lebontva, elemezve mennyire voltak jövedelmezőek. Ezek is fontosak, mert számszerűsítik az elért eredményeket és a cél mérhetőségében is nagy szerepet játszanak. De most nem ilyenfajta tervezésről akartam írni.
Én mindig úgy jutok el oda ahová tartok, hogy távolodom onnan ahol vagyok. (Micimackó – Barátom Róbert Gida film) Ugye milyen egyszerű? Pedig cseppet sem könnyű kivitelezni ezt itt, a nagybetűsben.
Amióta megjelent a mozikban A bakancslista (The Bucket List) című film - idén pont 10 éve -, nyugodtan kijelenthetjük, hogy divatba jött a bakancslistázás. Minden valamire való embernek van kívánságlistája, vagyis egy listája arról, hogy mi mindent szeretne megtenni mielőtt feldobja a bakancsot.
Az egyik kedvenc kifejezésem angolul a "count your blessings" - magyarul olyasmit jelent, hogy "számold össze az áldásaidat". Vannak olyan napok, amikor eszünkbe se jut tudatosan végiggondolni, hogy minek örülhetünk, hiszen mindenkinek vannak nehezebb napjai, amikor inkább a megoldandó problémákra koncentrálunk - viszont ha mégis beépítjük ezt a szokást az életünbe, annak rövid és hosszú távon is jó hatásai lesznek a lelki egészségünkre.
Hú, de gyorsan eljött a tavasz! Ahogy hirtelen újjáéled a természet, szép lassan újjáéledünk mi is, és április környékén egyszercsak rádöbbenünk, milyen sok idő eltelt már az évből. Ezt a felismerést általában egy gyors számadás is követi: Hogy is állunk az év elején kötött fogadalmakkal? Megmaradt a januárban kitalált új szokás? Be tudtuk építeni az életünkbe? Szerves részévé vált a mindennapjainknak? Vagy inkább megpróbálunk gyorsan másra gondolni, és elfelejteni, hogy idén sem tudtuk megtartani semmit a januári nagy elhatározásokból, mert mindig a család az első, ami mellé mi már csak bajosan férnénk be...
Sok olyan vállalkozás ötlet van, ami kis költségvetéssel, kevés pénzből is megvalósítható. Lehetőleg olyan tevékenységet válassz, ami nem igényel különösebb anyagi befektetést és amit akkor is szívesen csinálnál, ha egyébként semmiféle anyagi előnyöd sem származhatna a dologból. Ha nincs ötleted, hogy hogy milyen vállalkozásba fogj, ez a cikk neked szól!
Legyen szó a párkapcsolati, családi vagy munka-magánélet egyensúlyáról egyedül nem megy - állítja a népszerű klinikai szakpszichológus, aki könyveivel, tanulmányaival, előadásaival sokaknak segít megtalálni a boldog és kiegyensúlyozott élet felé vezető utat. A professzor asszonnyal a februári Képmás-esten tartott előadása után beszélgettünk a különböző egyensúlyok mellett önmegvalósításról és anyaság utáni újratervezésről is.
Dr. Kovács Fatime remek írása, hogyan nyerjünk erőt félelmeinkből, kitartásunkból, hiszen győzelmekből keveset tanulhatunk. Amikor viszont rosszul sülnek el a dolgok, amikor nehéz helyzetekbe kerülünk, és nehezen jutunk ki belőlük, amikor százszor próbálunk felállni, és százszor esünk vissza, és csak a százegyedik alkalommal találjuk meg a megoldást, akkor sok jó dolgot nyerünk, érettebbé válunk, és jobban megismerjük önmagunkat.
Az anyaság lényegesen átrendezi és átértékeli az addigi életünket, új helyzet alakul ki. A gyermek születése után már semmi sem lesz olyan, mint előtte volt. Segítünk az útkeresésben!
Pályázat típusa: Természetvédelmi-irodalmi vers,-próza,-meseíró pályázatKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.
Tudtad, hogy a január az egyik legstresszesebb hónap az iskolás gyerekek számára? Bizony a félévi bizonyítvány érkezése jelentős stresszt okozhat, miközben az év végi bizonyítvány már jóval kevesebb feszültséget szokott kiváltani.