Jelenlegi hely

Óraátállítás: így jegyezd meg mikor merre tekerünk!

Sokáig bajban voltam az óraátállítás szabályaival. Az egy dolog, hogy nem értettem miért is állítgatjuk pontosan, csak a nyűg van vele, egy plusz lehetőség a késésre. Aztán idővel már nyűg sem volt, mert az okos készülékek maguktól átálltak.

Én csak konstatáltam, hogy megint kaptam, vagy veszítettem egy órát. Na, de hogy pontosan mikor és merre kell tekerni a vekkert, azt sokáig egyszerűen nem bírtam megjegyezni, és ma már azt is tudom, ezzel a problémával nem vagyok egyedül. 

Állítólag minden ötödik ember rosszul tudja, hogy mikor merre kell tekerni a vekker mutatóit. Tervezték, hogy megszűnik az állítgatás az Eu tagállamaiban, de amíg nem születik végleges döntés addig állítgatunk. 

Ezért itt és most megosztom Veletek az évek során összegyűjtött kapaszkodóimat, amik segíthenek eligazodni felnőttnek és gyereknek egyaránt az óraállítás útvesztőiben. 

Íme 5 egyszerű módszer, amivel pillanatok alatt eszedbe jut, hogy mikor merre tekerünk épp

1. Hőmérős módszer

Nyáron plusz fokok vannak, télen pedig mínuszok: azaz tavasszal, amikor áttérünk a nyári időszámításra pluszba (előre) tekerünk, ősszel pedig mínuszba, azaz visszafelé. 

2. Kertigarnitúra módszer

Az óra egy az egyben követi a ki-bepakolás rendjét. Télre legtöbben visszavisszük a kerti bútorokat a tárolóba, azaz ősszel visszafelé tekerjük a mutatót, tavasszal pedig elővesszük a garnitúrát, vagyis előre kell tekerni az órát. 

3. Nyárkövetés módszere

Nem csak mi, de az óra is mindig a nyár felé menne (naná!), azaz tavasszal előre sietne egyet, ősszel pedig visszaugrana egyet, ha tehetné.

4. 2-3-2 módszer

Számokban gondolkodók, számmisztikusok legjobb módszere a 2-3-2 szabály: tavasszal 2-ről 3-ra, majd ősszel 3-ról 2-re. Szóval 2-3-2. Pofon egyszerű, nem igaz? 

5. Angol szakosok módszere

Spring forward, fall back.... Ehhez többet nem is kell hozzátenni. 

Na, és akkor egy kis teszt:
Merre is állítjuk az órát október utolsó vasárnapján? 

Igen, a helyes válasz: hátra!
2024. október 27-én, vasárnap hajnali 3:00 órakor 2:00 órára VISSZA kell állítani az órát!
És ezzel ismét kezdetét veszi a téli időszámítás! 

Vági-Tóth Lilla
- Budapestimami -

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére