Coco Chanel elszánt volt és tehetséges, megújította a divatot, kombinálta a praktikusat az elegánssal. A divattervezés nagyasszonyának egy divatház és egy népszerű parfüm is viseli a nevét.
Keleti Ágnes, Klein Ágnes néven 1921. január 9.-én született Budapesten, aki a napokban töltötte a 100. életévét. Hatalmas tehetség volt, de zsidó származása miatt az is csodával határos, hogy életben maradt, nem hogy ötszörös olimpiai bajnok legyen.
Hugonnai Vilma, az első magyar orvosnő Zürichben végezte el az orvosegyetemet, amikor a 19. század második felében Magyarországon a nők előtt az egyetemek kapui zárva voltak. Nehezen tudjuk elképzelni, hogy akkoriban a lányok gimnáziumba sem járhattak. Vilmát szülei egy lánynevelő intézetbe iratták, ahol kiválóan tanult, de érettségit nem szerezhetett, ugyanis hazánkban erre 1896-ig a lányoknak nem volt lehetőségük.
Veres Pálné, született Beniczky Hermin író, pedagógus, iskolaalapító, egy haladó gondolkodású nő volt, aki a 19. században a kor szellemiségével szemben sikeresen vívta meg harcát. A magyar nőnevelés úttörőjeként ismerjük.
Szinte országos jelenség az iskolákban, hogy nem harmonikus a szülők és a tanárok közötti kapcsolat. Szülőknek a tanárokról, és a tanároknak a szülőkről is megvan a saját véleménye, ami - nyugodtan kimondhatjuk -, nem túl jó. Mindenki véleményezi a másikat, mindenki próbálja érvényesíteni a saját igazát, csak egyet felejtünk el, mindez a gyerekek kárára megy.
Brunszvik Teréznek hálásak lehetünk mi mai anyák a mai napig, nem csak hálával tartozunk neki, de tisztelettel is adózhatunk személye előtt. Ő volt az a csodálatos asszony, aki felismerte, hogy egy kisgyermeket, szeretni és tanítani kell már egészen kicsi korban, nem a vasfegyelem és a munka teszi azzá az embert aki, hanem a szeretetteljes gondoskodás és a tanítás.
Kicsi a világ, mondjuk oly sokszor. S ha a három meseíró – dr. Erdélyi-Burgmann Bernadett, dr. Farkas Nóra és Szabóné dr. Jámbor Eszter – történetét olvassuk, még biztosabban leszünk ennek a mondatnak az igazságában. Három nő az ország három különböző pontjáról.
A debreceni Ünnepi Könyvhét valamint új könyvsorozatának első kötetének megjelenése miatt látogatott el Debrecenbe Kovács Attila avagy Holden Rose. Vele beszélgettünk gyerekekről, motívációról, és nem utolsó sorban kamaszoknak szóló 10 pluszos könyvéről, a Lapátos fickóról.
Idén 70 éve, pontosan 1952 június 7-e óta ünnepeljük Magyarországon június első vasárnapján a Pedagógusnapot. Belépünk az óvoda ajtaján és akár évtizedekig elkísérnek minket, velünk vannak, míg tanulunk. Sőt, sokszor tovább. Köszönjük!
Tapasztalatok szerint már az anyuka hasában lévő magzatnak is érdemes verseket olvasni. Az itt hallott ritmusokkal, később az adott korosztály számára készült könyvek segítségével akár másfél-két év előnyre is szert tehetnek a gyerekek az iskola első évére kortársaikhoz képest.
Buta kérdés, igaz? Hiszen iskolaidőben sem tanul! Titkos (és aljas de jó szándékkal vezérelt) szülői trükkök, praktikák az észrevétlen nyári tanuláshoz nem csak szülőknek.