Csütörtöktől, július 1-től a bruttó fizetés száz százalékára emelkedik a csecsemőgondozási díj összege, amely után csak személyi jövedelemadót kell fizetni, járulékot nem.
Újdonság az államilag támogatot lakásfelújítás, nem csoda, ha rengeteg a kérdés. Körbejártuk a témát, ki, hogyan és mikor jogosult az igénylésre. Elő a számológépet, laptopot, papírt, és indulhat a tervezgetés!
Mától elindult az az otthonteremtési program, melynek keretében az állam akár hárommillió forinttal, a költségek maximum 50%-ig hozzájárul a legalább egy gyermeket nevelő családok lakásfelújításához.
Gondolkodtál már azon, milyenek lesznek a nyugdíjas éveid? Lehet, hogy most még nem tudod pontosan, ez mikor is lesz (hiszen ugye a nyugdíjkorhatár emelése elkerülhetetlen), mégis azt javasoljuk: érdemes felkészülten várnod ezt az időszakot.
Zsebpénz a gyereknek? Csak úgy vagy dolgozzon meg érte? Cikkünkben tuti tippekkel segítünk. A gyerekeknek fogalmuk sincs, mire megy el a család pénze, milyen nehéz azt megkeresni, mennyi mindent kell belőle fizetni, tudatos pénzkezelésre az iskola nem tanítja meg őket.
A gyermekvállalás csodálatos dolog, egyben nagy felelősség. A babakelengye beszerzésétől hosszú utat teszünk meg, mire gyermekünk kézbe veszi az első szakmáját/diplomáját és megkezdi saját, önálló életét...
A régi, 2015 előtt kibocsátott 20 000 forintos bankjegyekkel már csak 2017. december 31-ig lehet fizetni. Utána a Magyar Nemzeti Bank kivonja őket a forgalomból.
Sokakban merült fel a kérdés az ingyenes gyermekétkeztetéssel kapcsolatos cikkünk után, hogy jó-jó, de az iskolás gyermekemmel mi a helyzet? A kérdés jogos. Ez a cikkünk Nekik szól.
Hogyan kell kiszámolni? Hova kell benyújtani? Mi számít bele, és mennyi a minimum összeghatár jövedelmi rászorultság esetén? Cikkünk segítséget nyújt, hogy felkészült legyél.
A régi, 2016 előtt kibocsátott 2000 és 5000 forintos bankjegyekkel már csak 1 hónapig, július 31-ig lehet fizetni. Utána a Magyar Nemzeti Bank bevonja őket a forgalomból.
Sokan nem tudják, de egyes betegségek után adókedvezmény igénybevételére jogosultak. Ezeket a betegségeket külön jogszabályba sorolva, súlyos fogyatékosságnak minősítették. A listában megtalálhatók bizonyos fokú látás- és halláskárosodások, cukorbetegség, egyes mozgásszervi betegségek, laktózérzékenység, stb. A felsorolás hosszú, érdemes utánajárni, jár-e adókedvezmény valamely, akár évekkel ezelőtt diagnosztizált betegségre.
Háztartási napló: ez a kis, de nagyon fontos eszköz az alapfeltétele annak, hogy megalapozd stabil pénzügyi helyzetedet. Lehetővé teheti lakhatási céljaid elérését, gyermekeid taníttatását, sőt későbbi éveid gondtalanságát. Lehet, hogy nehezen hihető, de mindez a háztartási napló vezetésével kezdődik.
Minden bölcsis és ovis gyermek szülője hallott már arról, hogy 2015. szeptember 1-től annak sem kell fizetnie a bölcsődei és óvodai étkezésért, akinek a családjában az egy főre eső jövedelem nem haladja meg a nettó minimálbér 130 százalékát, azaz 2017-ben 110 224 forintot. (2017-ben a nettó minimálbér összege 84 788 Ft.) A jogosultság megállapításhoz a szülők nyilatkoznak arról, hogy mennyi az egy főre eső jövedelmük. De hogy is kell kiszámolni az egy főre jutó jövedelmet?
A családi pótlékot, a gyermekgondozást segítő ellátást (GYES) és a gyermeknevelési támogatást (GYET) 2017. február és 2018. január hónapok között az alábbi időpontokban utalják.
Mindannyian készülünk valamilyen módon a közelgő ünnepekre: sütünk-főzünk, lakást csinosítunk, ajándék-beszerző körutakra indulunk - egyre gyakrabban virtuálisan is. Cikkem most azok számára igyekszik segítséget nyújtani, akik nem csupán ötleteket gyűjtenek az interneten, hanem meg is rendelik valamelyik webshopban a kiszemelt ajándékot. Következzen 7+1 fontos tudnivaló a távollévők között kötött szerződésekről.
Előző cikkemben összefoglaltam a várandós munkavégzésre és az elmenetel előkészítésére vonatkozó legfontosabb munkajogi szabályokat és jó tanácsokat, tippeket. Most a „babázás” alatti anyagi juttatásokat tekintem át és a munkába való visszatérést megkönnyítő kapcsolattartást és kapcsolódó szabályokat.
Szülőtartás – tényleg olyan nagy teher? Az utóbbi hetekben nagyon sok cikk látott napvilágot arról, hogy „szörnyű idők jönnek”, mert újabb terhet rónak az emberek nyakába azzal, hogy a Polgári Törvénykönyv módosításával 2016. július 1-jével bevezetik a kötelező szülőtartás intézményét.
Tudod már, hogyan változott a csed/gyed-re való jogosultság 2016-ban? Próbáltad már kiszámolni a csed/gyed netán a diplomás gyed naptári napi alapját? Átlátod a gyed extra változásait? És arról hallottál már, hogy egyetlen igénybejelentő lapon, egyszerre is lehet már kérelmezni a két ellátást (csed, gyed)? Utánajártunk az ezzel kapcsolatos legfontosabb változásoknak! Az egyéb törvényváltozásokról ITT olvashatsz.
Tudod már, hogy 2016-ban mennyi a minimálbér, a garantált bérminimum, vagy éppen az álláskeresési járadék összege? Tudod, mi az a GYESE? Lehet, hogy Te is jogosult vagy munkába járás utáni költségtérítésre? Utánajártunk a legfontosabb változásoknak!
A debreceni Ünnepi Könyvhét valamint új könyvsorozatának első kötetének megjelenése miatt látogatott el Debrecenbe Kovács Attila avagy Holden Rose. Vele beszélgettünk gyerekekről, motívációról, és nem utolsó sorban kamaszoknak szóló 10 pluszos könyvéről, a Lapátos fickóról.
Idén 70 éve, pontosan 1952 június 7-e óta ünnepeljük Magyarországon június első vasárnapján a Pedagógusnapot. Belépünk az óvoda ajtaján és akár évtizedekig elkísérnek minket, velünk vannak, míg tanulunk. Sőt, sokszor tovább. Köszönjük!
Tapasztalatok szerint már az anyuka hasában lévő magzatnak is érdemes verseket olvasni. Az itt hallott ritmusokkal, később az adott korosztály számára készült könyvek segítségével akár másfél-két év előnyre is szert tehetnek a gyerekek az iskola első évére kortársaikhoz képest.
Buta kérdés, igaz? Hiszen iskolaidőben sem tanul! Titkos (és aljas de jó szándékkal vezérelt) szülői trükkök, praktikák az észrevétlen nyári tanuláshoz nem csak szülőknek.