Ma már nosztalgikusan vagy épp elrettentően, esetleg elképesztően hangzik, hogy „másodállás”, mégis gyakorta felmerül a kérdés, hogy hány helyen lehet egyszerre dolgozni?
Ma Magyarországon folyton azt hallani, hogy fogy a magyar, nem szülnek a nők, inkább tanulnak, önmegvalósítanak, szingliskednek hosszú éveken át. Kitolódik a gyermekvállalás. Részben e miatt is kevesebb gyerek születik. Ez tény, de önmagában puszta frázis. Érdemes mögé nézni ezeknek a szavaknak.
Repka Ágnes a Dolgozómami honlap alapítója, közgazdász, HR menedzser és munkajogi szakokleveles tanácsadó. Hosszú évek óta foglalkozik emberi erőforrás menedzsmenttel: toborzással, kiválasztással, munkaerő-közvetítéssel, fejvadászattal, munkajogi kérdésekkel.
A napokban több megkeresést kaptam arról, hogy várandósan, szülési szabadság vagy gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság (CSED, GYED, GYES) alatt a koronavírus miatt előállt vészhelyzetre hivatkozva megszüntetheti-e a munkáltató a munkaviszonyomat? A rövid válaszom az, hogy nem. Lássuk, miért!
Az őszi időszak a családanyák számára sok kihívást tartogat, hiszen a nyári vakáció önfeledt időszaka után – leginkább persze csak a gyerekek számára – vissza kell állítani a családban az évközi fegyelmet, és valahogyan közben átvészelve a tanévkezdés vagy a beszoktatás nehézségeit is.
Tudtad, hogy minden motiváció mögött vágyak állnak? Miért tudunk bizonyos cselekvésekre hatalmas energiákat mozgósítani, míg másokra viszont nem. Vajon milyen belső erő, késztetés hatására lendülünk mozgásba?
Hibáinkra vagy az erősségekre érdemes koncentrálnunk a változás érdekében? A legtöbbször két végpont között ingázunk: nekem van igazam, a leglegleg-nek hiszem magam, vagy a hibáim tükrében ostorozom magam. A leggyakoribb, hogy hol itt-hol ott vagyok.
Megkérdezhetik-e az állásinterjún, hogy hány gyermeket szeretne, és mikor? Elbocsáthatják-e, ha tudomást szereznek arról, hogy gyermeket vár? Csökkenthetik-e a fizetését? Hova fordulhatnak azok az anyák, akinek sérülnek a jogaik?
Te mit szoktál tenni azért, hogy kikapcsolj a napi mókuskerékből, megszabadulj a rád telepedő stressztől, feltöltődj, jobb kedvre derülj, kiegyensúlyozottabbá válj?
Mindannyian szeretünk a természetben kikapcsolódni. Valaki a sport kedvéért, gyorsan átsuhanva a vidéken, akár extrém élményekre is vadászhat. Mások csapatban a közösségélményért kirándulnak.
Az ENSZ 1992-ben az anyatejes táplálás világnapjává nyilvánította augusztus 1-jét, melynek célja, hogy felhívja a figyelmet az anyatej fontosságára, valamint a szoptatás az anya és a gyermek közötti személyes kapcsolat kialakításában játszott meghatározó szerepére.
Emlékeztek még az áprilisi nagy hírünkre? Az országban egyedüliként húsz Pécsimami olvasónak hoztunk el egy szuper lehetőséget, hogy megtudják: mennyi is a családjuk karbon-lábnyoma és tehessenek is azért, hogy ezt hatékonyan csökkentsék. A kutatás lezárult, mi pedig érdekes és fenntartható tanulságokkal jelentkezünk!
2016. május 21-én került megrendezésre a Millenáris Park B épületében az idei Női Karriernap rendezvény. Több mint 60 vállalat, több mint 400 álláshirdetéssel vett részt. Emellett 9 előadás, 7 meet up és 300 feletti személyes tanácsadás közül választhattak az érdeklődők.
Eljön a nap, amikor a két hét gyerekkel - nehezített pályán játszóknak több gyerekkel - otthon töltött betegszabi - pontosabban gyermekápolási táppénz - helyett végre mehetsz dolgozni és hullafáradtan ugyan, de a szokottnál is korábban vágsz neki a munkanapnak.
Az idei tavasz sok váratlan fordulatban bővelkedett, ami nem igazán töltötte- inkább tovább merítette az energiaraktáraink. S ha fogytán az energiánk, akkor fáradtnak, ingerültnek érezzük magunkat. Nehezen toleráljuk a családtagjainkat, környezetünket és főleg magunkat. De itt vagyunk, hogy segítsünk! Tarts velünk, mert bármi is a terved, egy dologra mindenképp szükséged van: energiára!
Korábbi cikkemben szó volt a várandósság alatti munkavégzésről és az elmenetel előkészítésére vonatkozó legfontosabb munkajogi szabályokról és tippekről. A most következő sorozatban pedig a „babázás” alatti anyagi juttatásokat tekintem át és a munkába való visszatérést megkönnyítő kapcsolattartást és kapcsolódó szabályokat.
Pályázat típusa: Természetvédelmi-irodalmi vers,-próza,-meseíró pályázatKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.
Tudtad, hogy a január az egyik legstresszesebb hónap az iskolás gyerekek számára? Bizony a félévi bizonyítvány érkezése jelentős stresszt okozhat, miközben az év végi bizonyítvány már jóval kevesebb feszültséget szokott kiváltani.