Jelenlegi hely

A magzatgyermek napja

2017. március 25. - a nap, melyen a világ a megfogant gyermekekért emeli fel a szavát!

„Az emberi méltóság sérthetetlen. Minden embernek joga van az élethez és az emberi méltósághoz, a magzat életét a fogantatástól kezdve védelem illeti meg.” (Magyarország Alaptörvényének II. cikke)

Március 25-én, a Magzatgyermek Világnapján a várandósságot, a kialakuló és formálódó családot, a növekvő életet ünnepeljük.
Ezen a napon a magzati jogok védelmezői egy fehér szalag kitűzésével hívják fel a figyelmet a megfogant élet tiszteletére és mindazokra, akik magzati korukban veszítették el az életüket. Az ember hajlamos az életet a születés pillanatától számítani. Az európai, sajnos egyelőre általános felfogás szerint a magzat még nem gyermek, pedig az anyaméhben az aprócska teremtésnek már végtagjai, nemi jellege és arcvonásai is vannak, azaz emberinek nevezett testi tulajdonságokkal bír. Arra a kérdésre, hogy mikor kezdődik egy emberi élet, a világban nincs egységes válasz, azonban egyre több az olyan egyházi és civil szervezet, amely a magzat élethez való jogát védelmezi.

A Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége és tagszervezetei számára ez a jog szintén  alapérték. Ezért csatlakoztak a kezdeményezéshez a Vajdaságból, Erdélyből, Kárpátaljáról, Felvidékről és Magyarországról olyan családokkal foglalkozó szervezetek, akik ilyen módon is szeretnének hatni a társadalomra, hogy mi élők még komolyabban vegyük az emberi életet, amely egyedi és megismételhetetlen. Az ügy rendkívül fontos, hiszen a magzatgyermekek megmentésével KözépEurópában évente közel 1 millió emberi életet lehetne megmenteni. Az életünket ajándékba kaptuk, melyet nem lehet megismételni, de kiteljesíteni, építeni, szépíteni, értékekre nevelni, szeretni kötelességünk. Örülni kell az életnek, még ha nehéz a kezdete, akkor is!

Ha a környezetedben bárkinek tanácsra van szüksége a témában az alábbi elérhetőségeken találhat segítséget:

  • Magyarország: Magyar Lelki Elsősegély Telefonszolgálatok Szövetsége (LESZ), Telefonszám: 116-123
  • Felvidék: Felvidéki Lelki Elsősegély Telefonszolgálat Éjjel-nappal, magyar nyelven fogadják hívását! Telefonszám: 0918 500 333 vagy  0904 500 338.
  • Kárpátalja: Kárpátaljai Lelki Elsősegély Telefonszolgálat Figyeljünk a gyerekeinkre, vigyázzunk egymásra.  Telefonszám: 095 600 8005 vagy  097 600 8005.
  • Erdély: Erdélyi Telefonos és Internetes Lelkisegélyszolgálat A következő telefonszámokon lehet hívni hétköznap 19-23 óra között:  0754 800 808 vagy 0723 800 808.
  • Vajdaság: SOS Női Központ minden nap 18-22 óra között: 021/422-740. Erdélyi Telefonos és Internetes Lelkisegélyszolgálat A következő telefonszámokon lehet hívni hétköznap 19-23 óra között:  0754 800 808 vagy 0723 800 808. 
Kérünk Benneteket, hogy március 25-én a fehér szalag viselésével Ti is emlékezzetek a megfogant, de meg nem született gyermekekre, és ha lehetőségetek van rá, hívjátok fel az élet védelmének fontosságára a környezetetekben élők figyelmét is!

Életvédő szervezetek elérhetőségei: 

www.vitahumana.org Tel: +421 948 192700 
www.abortusz.hu Tel: +36 30 203 4155 
www.rahelszoloskertje.hu  
Természetes családtervezés: 
www.billings.hu Tel:+36 30 422 9889

Forrás: mosolyvirag.hu

Fotó: pixabay.com

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére