Jelenlegi hely

Kertészkedés gyerekekkel „alaprecept”

Végre kisüt a nap, miért is maradnánk a négy fal között? Nem is kell kétszer mondani a gyerekeknek IRÁNY A SZABAD, már öltöznek is, nem úgy, mint reggel az iskolába-óvodába készülődéskor.

Kiskertünk megújulásában, apró kicsi kezükkel szívesen segítenek, és közben játékosan megtanulják a kertészkedés alapjait.

Fontos, hogy ne vegyük el a kedvüket: biztosan nem lesz tökéletes kiskertünk, viszont együtt készítettük és értékes időt töltöttünk a gyerekekkel.


kép forrás: pixabay.com

Mi kell hozzá?

  1. Gyerek, ruha: rétegesen öltöztessük fel a gyerekeket. Vegyük elő a gumicsizmát. Garantált, hogy minden piszkos lesz, így ne az ünneplő kedvenc kisruhában engedjük ki őket.
  2. Szerszámok: mindenkinek saját, de még így is tuti az enyém kell nekik. Kisásó, gereblye, locsolókanna mind megtalálható a homokozó készletben, de színes kis gyerekméretű szerszámok bárhol beszerezhetők ilyenkor.
  3. Virágok, hagymák: már a választásba vonjuk be őket, így nem lesz vita, ki melyik virágot szeretné elültetni. Későbbiekben is a saját kicsi virágjukat gondozhatják.
  4. Magok: nagyobb méretű virágmagokat válasszunk, apró kicsi kezeknek könnyebb lesz bánni vele.
  5. Kiskert: ha van rá lehetőség, saját kicsi kertrészt jelöljünk ki nekik, így hónapról hónapra megfigyelhetik a növények fejlődését. Kisnaplót is tudnak vezetni a növények fejlődésről. Sőt, rajzokkal színesebbé tehetik vagy akár egy-két fotót is beragaszthatunk a naplójukba.
  6. Táblácskák: lehet saját készítésű vagy előre megvásárolt. Mindenképpen jó, ha megjelöljük, mit hova ültettünk.
  7. Kavicsok, botok, színes forgók: a gyerekek szeretnek kavicsot és botokat gyűjteni.Használják fel a kiskertjük kicsinosítására!
  8. Locsolás: minden gyerek szeret pancsolni, így biztos ez lesz a legvidámabb pillanat!
  9. Bogarak: kertészkedés közben megismerhetik a földben élő állatkákat. Adjuk a kezükbe őket, így nem fognak később félni tőlük.
  10. Kerttel nem rendelkezők se mondjanak le a kertészkedésről! Balkonládába vagy egy nagyméretű cserépbe is vethetünk salátát, fűszernövényt. Nagyon kreatívak a gyerekek! Mi például tavaly manókertet készítettünk, színes kövekkel, apró botokkal dekoráltuk.
+ 1 jó tanács: ha a gyerekek hamar megunják és sárvárat kezdenek el építeni, gondoljunk arra, hogy lemosható-kimosható a gyerek és a ruhák is :-)

Jó kertészkedést mindenkinek!

Szerző: Szolnokimami

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére