Jelenlegi hely

Építsünk akadálypályát!

Ez a játék nagyon jó: kicsik és nagyok is játszhatják. Egy gyerek és akár több is, sőt ha ránk bíztak rokongyerekeket, bármennyit, velük is, akár lakásban vagy kint az udvaron. A lényeg saját leleményességünkön van, hisz akadálypályát bármiből építhetünk, és nem kerül plusz kiadásba sem. Említek néhány példát, amit mi szoktunk építeni.

 

Lakásban

Színes kartonból vágok ki 15 cm átmérőjű köröket (ezek lesznek a kövek) kb. 10-15 darabot, 3 különböző színből. Ezeket lépés távolságra rakom le egymás mellett kettesével. Körülötte van a víz, ami tele van krokodillal… és a köveken kell végigugrálni. (Ha már ismerik a színeket, akkor lehet olyat játszani, hogy mondjuk a színeket közben: kék és akkor csak a kékekre szabad lépni, piros és akkor csak a pirosra. Mivel össze-vissza vannak lerakva, így néha nagyot, néha pedig egész kicsiket kell lépni – ilyenkor több körre lehet szükségünk). És ha beleesnek a vízbe, akkor viszont a krokodil csipkedje meg egy kicsit a lábukat…

A kövek folytatásaként a fotelt behúzom középre a szobába: ez lesz a szikla, amit meg kell mászni, majd… Ugráló kötelet húzok ki, amin végig kell menni. Természetesen ez őrületes magasságban van két szikla között. Esetleg egy hosszú botot adhatunk a kezükbe, hogy azzal egyensúlyozzanak közben.

Majd átbújás a dohányzó asztal alatt, ezt lehet helyettesíteni egy karton dobozzal, aminek a két végét levágjuk, vagy otthoni alagúttal, vagy székekkel…

De felhasználhatunk bármit építéskor: nagyobb lábasokat (azokon nagyon szeretnek menni a gyerekek…), lavórt, plüss állatokat – szlalomozni is jól lehet. Ha nagyobb a helyünk, két-két támlás széket tegyünk egymással szemben és egy hosszú kötözővel kössük őket össze-vissza, mint egy pókhálót és közte kell a gyerekeknek átbújni.

 

                                                                             forrás:pinterest

Ha csak egyszerű pályát építünk, játszhatunk ügyességi játékokat is közben. Rakjunk egy evőkanálba egy ping-pong labdát (bátrabb anyukák tojással is engedhetik :) )és azzal kerülgesse a plüss állatokat, fotelt, a különböző kirakott tárgyakat úgy, hogy a labda ne essen le. Ha nagyobb a gyermek, egy tálcára tehetünk műanyag poharakat, amikbe szórjunk apróbb tárgyakat (például kinderfigurát, pingpong labdát). Ha udvaron vagyunk, és nagyon meleg van, töltsük tele a poharakat vízzel.  Majd a végén vegyük fel a gyerekünket a hátunkra és menjünk velük egy kört a pályán…

 

Udvaron

Az udvaron szinte ugyanígy építhetünk akadálypályát abból, amit ott találunk. Létrát, locsolóslagot, kartondobozt, ládákat, bármit felhasználhatunk. Ha nagyon meleg van, semmiképpen ne hagyjuk ki a vizes dolgokat. Használjuk fel a kismedencét, lavórokat, vödröket, vízipisztolyt. Töltsünk tele egy lufit vízzel, akasszuk fel és egy bottal robbantsa szét, a siker garantált lesz!

 

 

Készítette: M. Marianna (Kecskemétimami)

 

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére