Jelenlegi hely

Kirilla család

Beküldő lakhelye: Fejér megye

Pályázat tartalma: szöveges válasz az első két kérdésre, saját fotó

Mi okoz számodra legnagyobb örömöt a gyermekeiddel kapcsolatban?

Látni, ahogy fejlődnek.

Önző módon azt szeretem bennük, hogy megtanítanak újra gyereknek lenni, hogy az ő szemükkel látva a dolgokat, minden megint "új" és érdekes nekem is. Szeretem, hogy - ha nem is mindig akarom :) - de kizökkentenek a felnőtt élet rutinjából, nyitottabbá tettek a világra engem is és a páromat is. Tipikus eset, hogy már 6 éve laktunk az otthonunkba, amikor megszületett az első gyerekünk - és 1 év múlva már ismertük még a szomszéd lépcsőházban lakó nénikét is! :)

Mi a legnehezebb számodra a gyermeknevelésben?

A hiszti, dac, ellenállás, feleselés kezelése.

Nehéz számomra, hogy a gyerekek fejével kell(ene) gondolkodnom, és az, hogy (főleg a második gyerek) homlokegyenest más személyiség, mint én. Soha nem tartottam magam "jó" embernek, féltem is a gyerekvállalástól, hogy hogyan leszek képes mindig, minden helyzetben példát mutatni, és leginkább attól féltem, hogy hogyan fogom feldolgozni azt, amikor nem sikerül átlépni a saját kényelmemet - és végül a valóság is engem igazolt, hogy vannak olyan helyzetek, amikor nem jól reagálok - és utólag nekem ezt a kudarcot nagyon nehéz feldolgoznom.

Miért szeretnél részt venni a szülői kommunikációs tréningen?

Éppen a fent leírt élményeim miatt keresem a megoldást, szeretnék fejlődni, hogy ne erőltetésnek tűnjön (belül sem!) a fejlesztő nevelés, hogy automatizmussá váljon a pozitív példaadás, hogy a váratlan helyzetek ne legyen annyira váratlanok a jövőben. Nagyon szeretnék jobban összecsiszolódni a kisebbik fiammal is, hogy úgy tudjam szeretni őket ahogy nekik a legjobb.

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?
Ugrás az oldal tetejére