Jelenlegi hely

Vásárolj úgy, mint egy profi!

Mennyire élsz tudatosan? Mennyire használod hatékonyan az olyan erőforrásokat, mint az idő, a pénz vagy természeti javak?

Most, hogy hamarosan új évet kezdünk, itt egy újabb lehetőség, hogy tudatosabban vásárolj. Ehhez hoztam tippeket.

1. Tervezd meg!

Mielőtt elindulnál, gondold át, hogy pontosan mire van otthon szükségetek, figyelembe véve a költségvetést is. Ehhez még mindig a legjobb módszer egy bevásárólista készítése. Ez lehet papír alapú, és használhatod hozzá a telefonodat is. Számos ingyenes applikáció áll rendelkezésre. Sőt, ezeket akár a család valamennyi tagja közösen is szerkesztheti.

Tipp: Ha mindig egy helyről szerzitek be az alapvető élelmiszereket, akkor érdemes a bevásárlólistát „újraírni” annak megfelelően, hogy a boltban hol találhatóak a termékek. Sok-sok időt spórolsz így az ide-oda rohangálások kiiktatásával.

Keressd a kuponokat, akciókat vagy egyéb kedvezményeket az online vagy hagyományos üzletekben. Ezek segíthetnek csökkenteni a vásárlási költségeket.

2. Éhesen soha ne indulj el!

Ellenkező estben sok csábító, ugyanakkor felesleges étel fog a kosaradban és egyúttal a hasadban is landolni. Egy kivétel van, ha tudod tartani magad a bevásárlólistádhoz.

3. Környezetért is tudsz tenni!

Egyre több helyen kell fizetni a műanyag zacskókért is a boltokban. (A bevásárló táskákért eddig is súlyos forintokat kellett otthagynod.) Ha eddig nem vittél magaddal strapabíró szatyrot, zsákot, akkor már csak a pénztárcád kímélése miatt tedd ezt mostantól!

Tipp: Érdemes megnézned a környékeden lévő csomagolásmentes boltokat is, ahol akár befőttes üvegbe kimérve is tudsz vásárolni.

Válassz olyan élelmiszereket, amelyeket emellett szezonális és fenntartható módon termesztették, valamint minimális vegyszerrel kezelték.

Ha arra is figyelsz, hogy a helyi, magyar termékeket részesíted előnyben a vásárlásnál, még többet teszel a környezeted megóvásáért csökkentve a szállításból származó káros kibocsátást.

4. Spórolj az időddel!

A útvonaltervezés mellett más módon is spórolhatsz az időddel. Érdemes a szalagra történő kipakolásnál azon termékeket előre venni, amelyek a táska aljára kerülnek majd, és a végére pakolni a könnyebb, törékenyebb dolgokat.

És ugye Te is egyből a hozott táskába pakolsz és nem a bevásárló kosárba?

Szuper tudatosságot, és használd az így megszerzett készséget az életed más területein is!

Dr. Regősné Oláh Zsanett

- Szegedimami -

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére