Jelenlegi hely

A Magyar Táncművészeti Egyetem Kecskeméten is elindítja Tehetségcentrum programját

A Magyar Táncművészeti Egyetem Kecskeméten is elindítja a Vidéki Tehetségcentrum programját.

Az Egyetem Előkészítő Balett Stúdiója 2019 szeptemberétől új oktatási programmal kezdte meg működését.

A képzés fő célja az egyetem felsőfokú előkészítő szakmai képzésének I. évfolyamára történő felkészítés, a művészetre való érzékenyítés, az egészséges életmódra és mozgásra nevelés, valamint utánpótlás biztosítása a magyar táncművészet számára.

A tánc, a balett tanulása észrevétlenül fegyelemre, türelemre tanítja a gyerekeket, javítja a koordinációs finommotorikus, valamint a kognitív képességeket, amelyek jelentősen támogatják az iskolai teljesítményt is.

A vidékre kihelyezett Tehetségcentrumok kialakításával az Egyetem a tehetségek felfedezését, gondozását kívánja támogatni.
Fontos a szülők bevonása annak érdekében, hogy az arra alkalmas, tehetséges gyerekek megkezdhessék tanulmányaikat a Magyar Táncművészeti Egyetem táncművész képzésének előkészítő képzésében az egyetem budapesti campusán.

A kihelyezett képzés oktatási programja és óraszáma megegyezik az Egyetemen működő Előkészítő Balett Stúdió tanmenetével. Az oktatási programban szerepel képességfejlesztés, klasszikus balett alapgyakorlatokat előkészítő gimnasztika és klasszikus balett alapok. A gyerekek egész éves tananyagról szerzett tudásukat év közben szülői bemutató órákon, év végén pedig az egyetem Ifj. Nagy Zoltán Színháztermében fellépés keretében mutatják be.

A tehetségcentrumok eddig hat helyszínen valósultak meg: Szeged, Oroszlány, Eger, Dunaharaszti, Szekszárd, Székesfehérvár. 

2024 szeptemberében további öt helyszínnel bővül programunk: Kecskemét, Miskolc, Szolnok, Szombathely és Debrecen válik a Magyar Táncművészeti Egyetem Tehetségcentrumává. Kecskeméten Szabó Eszter, mesterdiplomás tánctanár vezetésével indul el az oktatás.

A Tehetségcentrumokban folyó képzés önköltséges, díját a családok az Egyetem részére fizetik.

A képzésben való részvétel -mely az általános iskola alsó tagozatos tanulóinak biztosított- felvételihez kötött, mellyel már előzetesen kiszűrhetők olyan adottságbeli vagy egészségügyi problémák, melyek megakadályozzák a magasabb fokú klasszikus balett tanulmányokat.

Az első felvételit Szitt Melinda, a Magyar Táncművészeti Egyetem mesteroktatója, a képzés szakmai vezetője tartotta 2024. június 17-én, ahol a gyerekek fizikai adottságait és koordinációs képességeit mérte fel csoportos és egyéni gyakorlatok keretében.

Kecskeméten pótfelvételit tartunk 2024. szeptember 4-én 17:00 ótáról a felvételire a Grapevine Tánciskola balett termében. (6000 Kecskemét, Irinyi u. 17.)

A felvételire jelentkezni és a részletekről érdeklődni az ebs@mte.eu címen, illetve Szabó Eszternél lehet az grapevinekecskemet@gmail.com e-mail címen és a +36306260950-es telefonszámon.

Neked ajánljuk!

Házi nasik zabpehelyből - nem csak gyerekeknek!

Házi nasik zabpehelyből - nem csak gyerekeknek!

Gyorsan elkészíthető, finom, egészséges házi készítésű nassolnivalók zabpehelyből. Íme a kedvenc receptjeim!
Csomagoljunk egészséges tízórait és uzsonnát gyermekeinknek!

Csomagoljunk egészséges tízórait és uzsonnát gyermekeinknek!

Szeretném megkönnyíteni az iskolakezdést a szülők részére. Ha a gyermek háromszori étkezést kap az iskolában, az anyukák nagy része, akkor is aggódik: „eszik-e eleget?” „szereti-e, amit bent kap?” „megfelelő mennyiségű és minőségű táplálékhoz jut-e?” És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a mai gyermekek nagy része nem rajong az egészséges ételekért. Íme néhány hasznos tipp, hogy könnyebb legyen!
Ötletek tanulósarok kialakításához, és nem csak gyerekeknek!

Ötletek tanulósarok kialakításához, és nem csak gyerekeknek!

Egy jól kialakított tanulósarok segíti a koncentrációt és a hatékony tanulást, különösen, ha gyerekekről van szó. Fontos, hogy a tér rendezett, kényelmes és inspiráló legyen. Hoztam néhány ötlet, hogyan alakíthatsz ki ideális tanulósarkot.
Hogyan ünnepelheted meg a Jótékonyági Világnapot?

Hogyan ünnepelheted meg a Jótékonyági Világnapot?

A Jótékonysági Világnap (World Charity Day) minden évben szeptember 5-én kerül megrendezésre. Az ENSZ Közgyűlése hozta létre ezt a napot 2012-ben, és azóta világszerte megemlékeznek róla, hogy felhívják a figyelmet a jótékonyság fontosságára és ösztönözzék a közösségeket és az egyéneket a segítő tevékenységekben való részvételre.
Ugrás az oldal tetejére