Jelenlegi hely

Bakancslista őszre: keressük a kalandokat!

Nehéz az őszre hangolódni egy ilyen ajándékba kapott csodálatos strandidővel szeptember elején. Őszi bakancslistánkra összegyűjtöttünk sok-sok kalandlehetőséget és ötletet. Kiránduljatok sokat, gyűjtsétek be az utolsó meleg napsugarakat!

A vénasszonyok nyara az egyik legszebb időszaka az évnek, Kínában az ötödik évszakként számolják. A csodálatos napsütés mellett is a falevelek suttyomban sárgulni kezdtek és a kora reggeli munkába induláshoz jól esik pulóverbe bújni.

Hamar elrohan az a néhány gyönyörű őszi hét és megérkezik az a borongós, ködös télelő, mikor testünk-lelkünk forró levesért kiabál hazaérkezéskor. Merengve álldogálunk az ablakban, kezünkben a gőzölgő kávésbögrével és ugyanolyan gyorsan elillanó gondolatainkkal.

Kalandozzunk az őszben, élvezzük gyorsan eltűnő kincseit, gyűjtsük magunkba utánozhatatlanul csillogó színeit és illatait! Pörgessük ujjaink között a hulló leveleket, rugdaljunk gesztenyét a járdán ha már kifeszítettük repedező zöld burkából.

Kapkodjuk fel a mogyorót, diót a bokrok alól, tanítsuk meg gyermekeinket kemény héjukat kővel feltörni a kerítés peremén.

Az ősz a gyűjtögetés, a betakarítás időszaka. Ne csak az almát, körtét tegyük a kamrába, de lelki kamránkat is töltsük fel! Pakoljuk tele élményekkel, hangulatokkal, színekkel és fényekkel! Nem tudhatjuk, nem kényszerít-e minket az élet újra hosszabb időre a falak közé.

Hiányoznak az ötletek, nem sikerült még az őszre hangolódni?

Neked ajánljuk!

Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Karácsonykor mindenki szeretne örömet szerezni – de egyre többen azt érezzük, hogy a rengeteg tárgy helyett valami maradandóbbra vágyunk. Valami olyanra, ami nem porosodik a polcon, közös élménnyé, emlékké válik.Összegyűjtöttük a legjobb élményajándék-ötleteket, melyeket gyerekeknek, pároknak, nagyszülőknek vagy akár barátoknak is adhatsz – és amelyek könnyedén elérhetők.
Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Ugye ismerősek azok a világvége-hangulatú pillanatok, amikor a hűtő előtt állsz, és azon gondolkodsz, mi a csudát főzz? Közben a család olyan válaszokkal támogat, mint „mindegy”, „nem tudom”... 
Decemberi néphagyományok, mágikus és jeles napok

Decemberi néphagyományok, mágikus és jeles napok

Ferenc, János, Borbála, Mikulás... igazán gazdag jeles napokban és különleges alkalmakban december hónap. Mit is csináltak régen elődeink? Honnan tudták, milyen időjárásra számíthatunk vagy kinek hogy hívják majd a jövendőbelijét? 
Már látogatható a Vörsi Betlehem

Egy kicsi falu különleges látnivalója – Idén is látogatható a Vörsi Betlehem

Tudtad, hogy egy Balaton melletti kis faluban látható Közép-Európa legnagyobb betleheme? Idén 75. alkalommal építette fel Vörsön a falu apraja-nagyja Jézus születésének pillanatát megörökítő bibliai jelenetet, aminek csodájára járnak a világ minden részéről.
Ugrás az oldal tetejére