Jelenlegi hely

Vásárolj úgy, mint egy profi!

Mennyire élsz tudatosan? Mennyire használod hatékonyan az olyan erőforrásokat, mint az idő, a pénz vagy természeti javak?

Most, hogy hamarosan új évet kezdünk, itt egy újabb lehetőség, hogy tudatosabban vásárolj. Ehhez hoztam tippeket.

1. Tervezd meg!

Mielőtt elindulnál, gondold át, hogy pontosan mire van otthon szükségetek, figyelembe véve a költségvetést is. Ehhez még mindig a legjobb módszer egy bevásárólista készítése. Ez lehet papír alapú, és használhatod hozzá a telefonodat is. Számos ingyenes applikáció áll rendelkezésre. Sőt, ezeket akár a család valamennyi tagja közösen is szerkesztheti.

Tipp: Ha mindig egy helyről szerzitek be az alapvető élelmiszereket, akkor érdemes a bevásárlólistát „újraírni” annak megfelelően, hogy a boltban hol találhatóak a termékek. Sok-sok időt spórolsz így az ide-oda rohangálások kiiktatásával.

Keressd a kuponokat, akciókat vagy egyéb kedvezményeket az online vagy hagyományos üzletekben. Ezek segíthetnek csökkenteni a vásárlási költségeket.

2. Éhesen soha ne indulj el!

Ellenkező estben sok csábító, ugyanakkor felesleges étel fog a kosaradban és egyúttal a hasadban is landolni. Egy kivétel van, ha tudod tartani magad a bevásárlólistádhoz.

3. Környezetért is tudsz tenni!

Egyre több helyen kell fizetni a műanyag zacskókért is a boltokban. (A bevásárló táskákért eddig is súlyos forintokat kellett otthagynod.) Ha eddig nem vittél magaddal strapabíró szatyrot, zsákot, akkor már csak a pénztárcád kímélése miatt tedd ezt mostantól!

Tipp: Érdemes megnézned a környékeden lévő csomagolásmentes boltokat is, ahol akár befőttes üvegbe kimérve is tudsz vásárolni.

Válassz olyan élelmiszereket, amelyeket emellett szezonális és fenntartható módon termesztették, valamint minimális vegyszerrel kezelték.

Ha arra is figyelsz, hogy a helyi, magyar termékeket részesíted előnyben a vásárlásnál, még többet teszel a környezeted megóvásáért csökkentve a szállításból származó káros kibocsátást.

4. Spórolj az időddel!

A útvonaltervezés mellett más módon is spórolhatsz az időddel. Érdemes a szalagra történő kipakolásnál azon termékeket előre venni, amelyek a táska aljára kerülnek majd, és a végére pakolni a könnyebb, törékenyebb dolgokat.

És ugye Te is egyből a hozott táskába pakolsz és nem a bevásárló kosárba?

Szuper tudatosságot, és használd az így megszerzett készséget az életed más területein is!

Dr. Regősné Oláh Zsanett

- Szegedimami -

Neked ajánljuk!

A természet mosolya

Mit suttog az erdő?

Pályázat típusa: Természetvédelmi-irodalmi vers,-próza,-meseíró pályázatKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.
A természet mosolya

A természet mosolya

Pályázat típusa: természetfotósKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.
Stockholmi Ifjúsági Víz Díj

Stockholmi Ifjúsági Víz Díj

Pályázat típusa: tudományos - nemzetköziKorosztály: 15 - 20 éves középiskolásokBeküldési határidő: 2025. február 23.
Félévi bizonyítvány para: tényleg számít, vagy csak a szülők őszhajszálait szaporítja, avagy mit jósol a félévi bizonyítvány?

Félévi bizonyítvány para: tényleg számít, vagy csak a szülők őszhajszálait szaporítja, avagy mit jósol a félévi bizonyítvány?

Tudtad, hogy a január az egyik legstresszesebb hónap az iskolás gyerekek számára? Bizony a félévi bizonyítvány érkezése jelentős stresszt okozhat, miközben az év végi bizonyítvány már jóval kevesebb feszültséget szokott kiváltani.
Ugrás az oldal tetejére