Jelenlegi hely

Anyák napja dobozolva avagy készíts ajándékdobozt

A mai kor oly sok hangzatos és anyagiassá vált ünnepei közül az egyik legrégibb és legszebb ünnepünk az Anyák Napja. Ideológiáktól mentesen egy alkalom, figyelemfelhívás életünk legfontosabb személyének szeretetünk kimutatására. Talán az 1600-as évek Angliájában ünnepelték a legméltóbban, amikor még nem alakult ki egy klisékkel teli, egész iparág az ünnepekre. Az otthonuktól távol élő szolgálókat évente egyszer hazaengedték, hogy édesanyjukkal ünnepelhessék meg ezt a napot. Ajándékként a látogatásuk előtti napon elkészítették az anyák süteményét.

Május első vasárnapjáig még van idő, akár Te is el tudsz készíteni egy meglepetést saját kezüleg, például egy  szép dobozt. Biztos akad sok olyan holmi a házban, ami a helyét keresi: szalagok, díszek, ékszerek, iratok vagy levelek….

Ismét az újrafelhasználás lesz az egyik kulcsszavunk. Nézzetek körül otthon, és biztos találtok egy üres papírdobozt, amit sajnáltatok kidobni. Mindegy, hogy keksz, cipő vagy desszert volt benne. Fontos, hogy ne legyen sérült, gyűrött vagy foltos sehol.

Befedhetitek különböző dekorpapírokkal, ruhaanyagokkal vagy ezek kombinációjával. Díszíthetitek csipkével, gombokkal, szalagokkal.

Hogy pontosan hogyan csináljátok?

Ha előkészítettétek a dobozt és összeszedtétek a díszítéshez szükséges kellékeket, szükségetek lesz még: ragasztó stiftre, ollóra, vonalzóra, ceruzára

A papírdobozra ki kell mérni az anyagot, amivel befeditek. Akár papírt, akár textilt választasz, ceruzával jelöld ki a méreteket a hátoldalán, más eszköz nyomot hagyhat, átüthet. Ha egy bizonyos mintát szánsz középre, akkor is tudsz az anyag hátoldalán dolgozni, nyomd az ablaküvegre.

Fontos itt is – akár a konzervdobozok esetében - figyelni arra, hogy a textilt jól el kell dolgozni, különben a használat során tovább bomolhat. Ragasztáskor ne a textilt ragasztózd be, hanem a papírt, hogy az anyag ne gyűrődjön. A sarkoknál még ragasztás előtt próbáld ki, hogy fogod majd szépen eldolgozni-elhajtogatni. A folyékony ragasztó átüti az anyagot, eltüntethetetlen nyomot tud hagyni a textilen, csak a papír esetében használd. A folyékony ragasztót egy ecset vagy vastagabb papírdarab segítségével oszlasd el, egyenletesebb lesz az eredmény.

A befedett dobozt tovább dekorálhatod kívül-belül:, ragaszthatsz rá vagy az aljába dekorpapírt, anyagot, vagy kifestheted, sprayvel lefújhatod. Írhatsz bele idézetet, tehetsz bele képet. Feloszthatod a belsejét rekeszekre, csak néhány kartoncsík kell hozzá.

Jó kreatívkodást és szép Anyák napját kívánunk!

Írta, fotózta: - Adeli -  (Debrecenimami)

Neked ajánljuk!

Házi nasik zabpehelyből - nem csak gyerekeknek!

Házi nasik zabpehelyből - nem csak gyerekeknek!

Gyorsan elkészíthető, finom, egészséges házi készítésű nassolnivalók zabpehelyből. Íme a kedvenc receptjeim!
Csomagoljunk egészséges tízórait és uzsonnát gyermekeinknek!

Csomagoljunk egészséges tízórait és uzsonnát gyermekeinknek!

Szeretném megkönnyíteni az iskolakezdést a szülők részére. Ha a gyermek háromszori étkezést kap az iskolában, az anyukák nagy része, akkor is aggódik: „eszik-e eleget?” „szereti-e, amit bent kap?” „megfelelő mennyiségű és minőségű táplálékhoz jut-e?” És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a mai gyermekek nagy része nem rajong az egészséges ételekért. Íme néhány hasznos tipp, hogy könnyebb legyen!
Ötletek tanulósarok kialakításához, és nem csak gyerekeknek!

Ötletek tanulósarok kialakításához, és nem csak gyerekeknek!

Egy jól kialakított tanulósarok segíti a koncentrációt és a hatékony tanulást, különösen, ha gyerekekről van szó. Fontos, hogy a tér rendezett, kényelmes és inspiráló legyen. Hoztam néhány ötlet, hogyan alakíthatsz ki ideális tanulósarkot.
Hogyan ünnepelheted meg a Jótékonyági Világnapot?

Hogyan ünnepelheted meg a Jótékonyági Világnapot?

A Jótékonysági Világnap (World Charity Day) minden évben szeptember 5-én kerül megrendezésre. Az ENSZ Közgyűlése hozta létre ezt a napot 2012-ben, és azóta világszerte megemlékeznek róla, hogy felhívják a figyelmet a jótékonyság fontosságára és ösztönözzék a közösségeket és az egyéneket a segítő tevékenységekben való részvételre.
Ugrás az oldal tetejére