Jelenlegi hely

Szegedi Károly: Álláskeresők könyve

Hiánypótló könyv magyar szerzőtől az álláskeresőknek, mely közvetlen hangvételével, életből vett példáival és újszerű megközelítésével motivál és használható eszközöket ad. Gyakorlatias írás mindenkinek a pályakezdőtől, az állását elvesztetten keresztül a váltani szándékozóig.

Motiváló és hiteles, mert nem csak a karrier tanácsadók és fejvadászok szemszögéből közelíti meg a témát. A pszichológus szerző fejvadász tapasztalatai mellett éveken keresztül foglalkozott csoportosban elküldöttek képzésével, gyakorlati támogatásával trénerként és coachként, így mindkét fél fejével egyaránt tud gondolkodni.

Fejezetek:

1. Hogyan olvasd ezt a könyvet
2. A főállású álláskereső
3. Dokumentálni
4. Elengedni ahhoz, hogy újrakezdhess
5. Ahogy telik az idő - a Harrison görbe tanulságai
6. Elindulás
7. Hol keressek, mit keressek
8. Pályázati anyag és a motivációs levél
9. Önéletrajz
10. Interjú
11. Értékelő központ, az AC
12. Tesztek
13. Esélyt kaptam és döntenem kell

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére