Jelenlegi hely

Hová tűnt a csontváz óra? Petőfiék nyomoznak

Nem, nem tévedés, valóban nyomoz a kis Petrovics Sándor legjobb barátjával Kovács Attila új könyvében. A Már tudok olvasni! sorozat új darabja „A csontváz óra - Az ifjú Petrovics Sándor elfeledett kalandjai” címmel a későbbi híres költő, Petőfi Sándor és Sass Pista barátságát, a korabeli iskolai viszonyokat és egy izgalmas nyomozás történetét szövi egy kötetbe.

Egyre több elsős próbálkozik meg év vége felé az önálló könyvolvasással és erre ez a történet kiválóan alkalmas. A főszereplő Petrovics Sándor még be sem töltötte a kilencet, amikor beíratták a sárszentlőrinci evangélikus gimnáziumba. Padtársával, a talpraesett Sass Istvánnal rövid ideig jártak együtt a kisgimnáziumba, de életük végéig barátok maradtak. Róluk szól ez a kitalált, kalandos detektívtörténet, amelyet valós személyek és helyszínek ihlettek.

Barátság kalandokkal, betyárokkal

A költőt közelebb hozza a gyerekekhez a közösen átélt regénybeli kaland, életének ez a kis szelete melybe olyan részletesen belelátunk. Maga az olvasó is kisdiákként ül a padban Petőfiék mellett, és izgul a szigorú professzorok tekintete előtt.

A gyerekek a korosztályukkal megegyező életkorban lévő kisdiákokkal nyomozzák ki az eltűnt vagy ellopott csontvázóra tartózkodási helyét és oldják meg eltűnésének rejtélyét. A fogadók és betyárok élete is bevillan egy pillanatra a történetben, megmutatva az alföldi világ egy kis részletét.

A hiteles életrajzi adatok és a 19. századi iskolai élet történései segítenek elképzelni az akkori diákéletet, az osztálytermeket és tanórákat. A nehezebb, idegen szavakkal a könyv végében található szószedet is segít, ha anya épp nem lenne a közelben.

Anya, Már tudok olvasni!

A Móra Kiadó régi-új sorozata azoknak a gyerekeknek szól, akik most barátkoznak az önálló olvasással. Az egyedül végigolvasott könyv élménye magabiztosságot ad. Egy szövegekkel teli könyv ijesztően hathat a frissen olvasni megtanult kisgyerekekre. Ellenben egy nekik szerkesztett kötet, melynek tartalma látványosabb, illusztráció könyebbé teszik a történet élvezetét, közelebb hozhatja hozzájuk a könyvek, az olvasás világát.

A Már tudok olvasni sorozatbeli könyvek szerkezete több illusztrációt és viszonylag kevesebb szöveget tartalmaz. A kortárs magyar szerzők és illusztrátorok tréfás, könnyen érthető művei három olvasási szinten érhetőek el.

Az olvasnivaló mellett sok szórakoztató, játékos részletet, feladatot, matricát, oklevelet is tartalmaznak, melyek az olvasáshoz való viszonyt erősítik, a jártasság megszerzésének szórakoztató formáját biztosítják. Kezdőolvasóknak még az olvasásnál is több élményért!

ADL - Debrecenimami

Forrás

Neked ajánljuk!

Amikor a tűzhelynek is melege van... könnyű nyári vacsoratippek főzés nélkül

Megérkezett ismét a kánikula. Ilyenkor még ránézni sem esik jól a sütőre vagy a tűzhelyre. A szervezetünk a hőség elleni védekezéssel van elfoglalva, többet izzadunk, sokkal több folyadékot kívánunk ( a Balatont is kiinnánk, ha lenne benne elég víz), az étvágyunk is csökken, az emésztésünk sem úgy működik, mint egy hűvösebb napon. Persze ettől még a család enni szeretne – a "tátogó fiókák" nem fogadják el kifogásként a 38 fokot.  Akár a hőség, akár az energiatakarékosság, akár az egészségesebb étkezés miatt szeretnél változtatni, a nyár és a hőség erre tökéletes alkalom.
Július 30. – Ünnepeljük a barátságot!

Július 30. – Ünnepeljük a barátságot!

Van valaki, akit bármikor felhívhatsz? Akivel jókat nevetsz, aki meghallgat, vagy akivel a gyerekeitek együtt nőnek fel? Ma érdemes neki írni egy üzenetet, mert július 30-án van a Barátság Világnapja.
Mi történik a gyermek lelkében, amikor úgy érzi, választania kell anya és apa között?

Mi történik a gyermek lelkében, amikor úgy érzi, választania kell anya és apa között?

A válás önmagában is komoly veszteség egy gyermek számára. A szülők útjai ugyan különválnak, de a gyermek számára mindketten örökre a szülei maradnak. Éppen ezért különösen fájdalmas, amikor a szülők közötti konfliktus nem ér véget a különválással, hanem a gyermek válik a harc eszközévé.
Itt a 2026/2027-es tanév tervezett rendje – ezekre a dátumokra érdemes figyelni!

Itt a 2026/2027-es tanév tervezett rendje – ezekre a dátumokra érdemes figyelni!

Bár még javában tart a nyári szünet, már megjelent a 2026/2027-es tanév rendjének tervezete. A dokumentum alapján már látszik, mikor kezdődik a tanév, mikor várhatók a szünetek, valamint mikor zárul az első félév.
Ugrás az oldal tetejére