Jelenlegi hely

Játékra fel: Ötletek adventi naptárak készítéséhez

Ahogy a november lassan véget ér, a boltok polcai megtelnek különböző adventi naptárakkal: találhattok Mikulásost, fenyőfásat, vagy akár mesefigurás változatot is. Ha viszont személyesebb adventi naptárat szeretnétek készíteni, akkor a Játékra fel hozott nektek néhány ötletet.

1. Babazoknik újrahasznostíva

Az első megoldás pofonegyszerű. Nem kell más hozzá csak 24 db babazokni, lehetőleg szép színesek, amiket aztán színes anyagokból kivágott számokkal láthattok el ragasztó, vagy gémkapocs segítségével. Ezeket a zoknikat aztán szépen egymás után csak fel kell függeszteni egy szalagra és megtölteni csokival, cukorkával, vagy bármilyen kis aprósággal. Reggelenként pedig a gyerekek szaladhatnak a napi meglepetés felkutatására egészen Szentestéig. Forrás

 

2. Csipeszből is készíthetitek

A következő megoldáshoz szükségetek lesz egy deszkára és némi festékre. (Ha szeretnétek, akkor fessétek le a deszkát fehérre vagy a szoba színvilágának megfelelő színűre.) Száradás után akár filccel, akár festékkel írjátok rá a számokat 1-től 24-ig jó fél centis távolságot hagyva az egyes számok között. Ha ez is kész/megszáradt, már csak egy jó erős ragasztóra és 24 db csipeszre van szükségetek, amit érdemes rögzítés előtt díszíteni (festéssel, színes papírral vagy dekortapasszal bevonva). Már csak az utolsó simítás van hátra: az előre bevásárolt  cukorkák, csokik, apró ajándékok becsomagolása és a csipeszhez való rögzítése, és kész is a szuper adventi naptárotok! Forrás

 

3. Nagyon népszerűek az otthon készített adventi naptárok közül a borítékos megoldások.

 

Nincs más dolgotok, csak beszerezni 24 db borítékot. Lehetnek egyformák, vagy akár teljesen különbözőek is. Ezeket aztán nagyon sokféleképpen díszíthetitek, illetve számozhatjátok. Lehet a számokat szépen rárajzolni szabad kézzel vagy sablon segítségével, vagy akár kivágni és ráragasztani. Ezután is nagyon sok lehetőségetek van az elhelyezésükre: feltehetitek parafatáblára színes gombostűkkel, vagy akár itt is rögzíthetitek csipeszekkel. Ha a gyerekek kisebbek, akkor apró édességeket tehettek bele, a nagyobbaknak meg például karácsonyi képeket, történetek. Forrás

 

4. Rendhagyó adventi naptárat terveztek idén? Segítünk!

Ennek a változatnak a nagy előnye, hogy akár az utolsó pillanatban is elkészíthetitek: csak nyomtató és színes lapok/kartonok kellenek hozzá. Természetesen fehér színt is választhattok, és utána a gyerekek kedvükre színezhetik majd a piramisokat. Ha végeztetek a vágással, rögzíthetitek falra dekortapasszal, ami nyom nélkül eltávolítható, vagy felfüggeszthetitek ágakra, girlandra, színes szalagokra. Használjatok vastag cérnát, mert úgy sokkal légiesebbnek tűnik, illetve fontos, hogy a piramis mind a négy csúcsán fűzzétek át a cérnát! A letöltéshez kattintsatok ide!

 

5. Ahol a karácsonyfa is megjelenik

Igaz, nem a szokásos módon, viszont ilyet még a gyerekekkel is készíthettek. Kell hozzá egy szép nagy fa vagy parafa tábla. Erre aztán dekortapasszal egy karácsonyfa alakzatot alakíthattok ki, a csúcsára pedig papír csillagot helyezhettek. A legegyszerűbb filctollal felírni a számokat rá, és már csak a csipeszek ragasztása és a kis csomagocskás rögzítése hiányzik. Forrás

 

További ötletekért, nyereményjátékokért keresd fel a Játékra fel oldalt!

Neked ajánljuk!

A természet mosolya

Mit suttog az erdő?

Pályázat típusa: Természetvédelmi-irodalmi vers,-próza,-meseíró pályázatKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.
A természet mosolya

A természet mosolya

Pályázat típusa: természetfotósKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.
Stockholmi Ifjúsági Víz Díj

Stockholmi Ifjúsági Víz Díj

Pályázat típusa: tudományos - nemzetköziKorosztály: 15 - 20 éves középiskolásokBeküldési határidő: 2025. február 23.
Félévi bizonyítvány para: tényleg számít, vagy csak a szülők őszhajszálait szaporítja, avagy mit jósol a félévi bizonyítvány?

Félévi bizonyítvány para: tényleg számít, vagy csak a szülők őszhajszálait szaporítja, avagy mit jósol a félévi bizonyítvány?

Tudtad, hogy a január az egyik legstresszesebb hónap az iskolás gyerekek számára? Bizony a félévi bizonyítvány érkezése jelentős stresszt okozhat, miközben az év végi bizonyítvány már jóval kevesebb feszültséget szokott kiváltani.
Ugrás az oldal tetejére