Jelenlegi hely

Ha nem akar semmit csinálni, akkor miért is vár el pénzt egy nő? Avagy otthoni munkát keresek

Annyi Fb-s fórumon olvasom, hogy XY otthoni munkát keres, de annyi kikötése van, hogy abban a pillanatban bukik is a dolog. Ilyenkor mindig elgondolkodom, hogy mi járhat a fejében?

Pénzt akar keresni, de nem akar eladni, pénzt akar keresni, de nem akarja rábeszélni ismerőseit erre-arra, nem akar belefektetni semennyit, nincs szakmunkája, amihez értene, de nem akar elmenni munkahelyre sem, viszont otthonról kényelmesen akar dolgozni, amiért fizetés is járna. Ha nem akar semmit csinálni, akkor miért is vár el pénzt egy nő?

Még mindig él a beidegződés bennünk az otthoni borítékolásért járó pénzáramlásról?

Otthonról akarsz dolgozni, de nem akarsz MLM-ezni, lehúzásnak tartod, hogy kezdő lóvét kell beletenni? Ok, ez nem való mindenkinek. Ha nem csinálta volna régen sok-sok „erőszakos kókler”, akkor lehet, most nem élnénk ekkora sztereotípiákkal feléje. Ha nem akarunk MLM-ezni, nem akarunk értékesíteni, de nincs semmilyen szaktudásunk, akkor milyen munkát is várunk el?

Tanulj meg valami szakmát, kezd el varrni és dolgozhatsz otthon részmunkaidőben, tanuld ki a műkörmöst, fodrászt, vízvezeték szerelést, beszélj perfekt nyelveket és tanítsd otthonról, vagy legyél fordító, legyél grafikus, akkor vállalhatsz távmunkát. De lehetsz coach, marketinges, szövegíró, fejlesztőtornász, pénzügyi tanácsadó, ezzel mind-mind tudsz otthonról dolgozni! De ehhez tudás kell, és ezért a tudásért igen is, sokat kell adnod, pénzt, időt, energiát, csak úgy nem vállalhatod be!

Bizony lehet otthonról dolgozni, de ahhoz is kell tudás, akarás, komfortzóna elhagyás. Lehet otthonról kis kiegészítendőt keresni, de lehet nagyon komoly pénzeket is. Számtalan olyan női ismerős van körülöttem, akik valamiféle hálózatépítéssel foglalkoznak, de még sosem nyaggattak, vagy tukmáltak rám ezt-azt, viszont az életszínvonaluk magasan az átlag felett van, vagy ha még nincs, tudom, hogy el fogják érni. Valószínű, ők nem gondolták sosem ezt: ha nem teszek semmit, akkor is jön a pénz?

Én komolyan elgondolkodom azon, amikor olvasok egy-egy ilyen bejegyzést: "Otthon végezhető munkát keresek, hálózatépítők és hasonlók kérem, ne írjanak!" 
Mennyi ilyen munka lehet Magyarországon, ami nem hálózatépítős, nem kell venni semmilyen kezdőcsomagot, nem kell terméket értékesíteni, nem jutalékos, nem kell érteni semmilyen szakmához, és mégis otthonról kényelmesen lehet dolgozni vele? Nem is tudom, hogy létezik-e ilyen, de ha létezik is, szerintem nagyon kicsi az esélye, hogy ilyet találjunk. Talán inkább el kéne fogadnunk, hogy ha pénzt akarunk; kell eladnunk, ha pénzt akarunk; kell tanulnunk, ha pénzt akarunk; bele kell fektetnünk... 

Én magam nem MLM-ezek, vagy építek hálózatot, de a sikereiket sokszor ámulva nézem. De ha azt nézzük, az Imami is hasonló, itt is építek közösséget, ajánlok valamit, mikor mit: hol épp egy jó családi programot, egy-egy különórát, nyílt napot, egy jó cikket, vagy egy fontos helyi infót. Ez is értékesítés, ha úgy nézzük, ha meggyőződésünk van arról, hogy amit kínálunk az a másik célját szolgálja és jót teszünk vele, miért is ne? Hisz így vásárolunk nap mint nap, látunk egy új sampon reklámot a tv-ben, barátnőnk szól, hogy hol van leárazás, gyerekünk pont olyan hercegnős Barbit akar szülinapjára, mint Panni babája...

Makai Mariann

Tetszett a cikk? Oszd meg, hogy mások is olvassák!

Neked ajánljuk!

A természet mosolya

Mit suttog az erdő?

Pályázat típusa: Természetvédelmi-irodalmi vers,-próza,-meseíró pályázatKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.
A természet mosolya

A természet mosolya

Pályázat típusa: természetfotósKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.
Stockholmi Ifjúsági Víz Díj

Stockholmi Ifjúsági Víz Díj

Pályázat típusa: tudományos - nemzetköziKorosztály: 15 - 20 éves középiskolásokBeküldési határidő: 2025. február 23.
Félévi bizonyítvány para: tényleg számít, vagy csak a szülők őszhajszálait szaporítja, avagy mit jósol a félévi bizonyítvány?

Félévi bizonyítvány para: tényleg számít, vagy csak a szülők őszhajszálait szaporítja, avagy mit jósol a félévi bizonyítvány?

Tudtad, hogy a január az egyik legstresszesebb hónap az iskolás gyerekek számára? Bizony a félévi bizonyítvány érkezése jelentős stresszt okozhat, miközben az év végi bizonyítvány már jóval kevesebb feszültséget szokott kiváltani.
Ugrás az oldal tetejére