Jelenlegi hely

26. számú pályázat - Rumini Földgömb mozgó Szélkirálynővel - Szigeti József Utcai Általános Iskola 2.b osztály, Budapest ( Északpestimami)

Közösen kezdtük olvasni a könyvet a művészeti óráinkon. Azt is elmesélték nekünk, hogy a könyvvel kapcsolatosan mindenféle érdekes, kreatív dolgot fogunk készíteni. Nagyon izgatott volt a csapat.

A tanító nénink készített például olvasónaplót. Minden fejezethez kapcsolódott sok-sok izgalmas, változatos feladat. Ezeket a lapokat egy füzetbe ragasztottuk. Mire kiolvastuk a könyvet, egy szép, színes füzetünk lett, amit bármikor fellapozhatunk újra.

Elkészítette például mindenki tojástartóból a sárkányt. Sok különböző ijesztő, vagy inkább csak mulatságos alkotás született.

Életre hívtuk a főszereplőket is. Némelyiket papírból, némelyiket fonálból. Azért készítettünk ennyi mindent, mert a végén megalkottuk a könyv térképe szerint azt a világot a tengerekkel, a szigetekkel, ahol Ruminiék kalandjai játszódtak. Ehhez pedig a legjobb alkotásokat szerettük volna kiválasztani.

Az volt az elképzelésünk, hogy papírmaséból kialakítunk egy földgömbhöz hasonló dolgot, és ezt népesítjük be a könyv helyszíneivel. Először a megszáradt gömbünket közösen kékre festettük. Nagyon élveztük a munkát, mert már sejtettük, hogy az ötlet jó volt és nagyon vártuk már a végeredményt.

Olyan apróságokra is gondoltunk, hogy a különböző szigeteknek, földrészeknek megfelelő zászlót készítsünk. A szigeteket hungarocellből és tojástartóból formáztuk meg, majd kifestettük.

A szigetekre még fákat is készítettünk, ügyeltünk arra is, hogy a Ragacs- tenger fekete legyen.

A különböző szárazföldekre még homokot is szórtunk, hogy élethűbb legyen. A szélkirálynőt pedig zsugorfóliából készítettük el. A gömbünkön vágtunk egy rést. Ebbe a résbe csúsztattuk a hajó alját. A rést úgy vágtuk ki a tanító néni segítségével, hogy a Szélkirálynő a könyv cselekménye szerint körbe tudja hajózni a helyszíneket.

És két hónapi olvasás, izgalmas kaland és lelkes munka után megszületett a végeredmény, aminek mindenki nagyon örült!

A Szigeti József Utcai Általános Iskola 2.b osztályos tanulói és a tanító nénik: László Dénesné és Rácz Zita.

Neked ajánljuk!

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Szilveszteri kényeztetés: házi likőrök egyszerűen

Szilveszteri kényeztetés: házi likőrök egyszerűen

Az ünnepi időszak tökéletes alkalom arra, hogy különleges finomságokkal lepjük meg magunkat és szeretteinket. Mi lehetne jobb, mint egy saját készítésű likőr, ami egyszerre melengeti a szívet és csempész egy kis luxust a mindennapokba? Négy egyszerű, de ínycsiklandó receptet hoztunk, amelyek garantáltan feldobják a szilvesztert – akár egy vidám összejövetel, akár egy meghitt, kanapén töltött este a terv.
Ugrás az oldal tetejére