Jelenlegi hely

Újra látogatható a Pákozd-Sukorói Arborétum és Vadaspark

Március 10-től a hét minden napján várja a természet iránt érdeklődőket és a kirándulni vágyókat a Pákozd-Sukorói Arborétum és Vadaspark.

A park 2020. november 10. óta ezen a napon először nyitott ki és a járványügyi szabályok betartásával újra látogatható.

"Kérjük, hogy a látogatások alkalmával ügyeljenek a járványügyi szabályok betartására! A park teljes területére vonatkozóan, kerüljék a gyülekezést vagy nagyobb csoportosulást illetve lehetőség szerint tartsák a 1,5 méter távolságot. A maszk viselése az Arborétum teljes területén kötelező." - írják.


Fotó: MTI/Vasvári Tamás

A Velencei-tó közelében található csodaszép fekvésű arborétumban és vadasparkban testközelből figyelhetjük meg a szarvasokat, vaddisznókat, madarakat. Tanösvény, kilátó, kalandjátszótér és interaktív tájmúzeum is várja a látogatókat.

A Pákozd – Sukoró Arborétum és Vadaspark a Velencei-hegység és a Velencei- tó között, a 160 méter magas Mészeg-hegy oldalában helyezkedik el Budapesttől közel 50 km-re. A nagyszerű fekvés, a sokféle funkció miatt a térség kedvelt kirándulóhelye.

A 7,25 hektáros területen izgalmas erdei kalandban lehet részünk, ahol találkozhatunk különböző szarvasfajokkal, vaddisznókkal, madarakkal, de számos egyéb programmal kedveskednek még az állatbarátoknak.

Állatok testközelből

A vadasparkban és a madárröpdékben, illetve a Vízi világ megfigyelőponton testközelből figyelhetők meg a nagyvad- és szárnyasvadfajok.

  • Vadaspark: a dámszarvasok, a gímszarvasok, a japán szikák, a muflonok, a vaddisznók, az ausztráliai emuk
  • Madárröpdék: fácánok (vadász, arany, ezüst, király), kék pávák, kacagó gerlék, vadpulykák, szajkók, szarkák, gyöngytyúkok
  • Vízi világ megfigyelőpont: tőkés récék, nyári ludak, mandarin récék

Kilátó, tanösvény, tájmúzeum

A 15 méter magas kilátóból kitűnő a panoráma a tóra és a Velencei-hegységre. A kalandjátszótér egy csúszdával, rönkvárral, hintával, kötélpályával felszerelt park, ami igazi feltöltődést ígér a kicsiknek.

Az interaktív eszközökkel felszerelt tájmúzeum bemutatja a vidék természeti képét, nyomon követi földtörténeti kialakulását, éghajlati, geológiai és talajviszonyait, vízrajzát; betekintést nyújt a környék kultúrtörténetébe, valamint megismerkedhetünk a Velencei-tóhoz kötődő népi mesterségekkel is.

Az erdészeti tanösvény 9 állomásból áll, 1300 m hosszú, ahol tájékoztató táblák segítik az erdő életközösségeinek, valamint az ember erdei tevékenységének megismerését.

Megközelítés: 

  • autóval: M7 autópályán, lehajtás a Pákozdi-pihenőnél vagy a 8116-os számú főútról      
  • kerékpárral: a Velencei-tavi kerékpárúton                                                                             
  • hajóval: Agárdról a Szúnyog-szigetre, onnan pedig 35 perc séta
  • helyközi buszjárattal: Leszállás a Pákozd-Honvéd Emlékmű megállóhelyen, onnan pedig 15 perc séta

Nyitvatartás:
Hétköznap: 10.00 - 18.00
Hétvégén: 9.00 - 18.00

Forrás

- Budapestimami -

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére