Jelenlegi hely

Egészségpénztár nyugdíjasoknak: megéri?

Egy betegség mindig a legrosszabbkor jön, ám ha felkészültek vagyunk és rendelkezünk egészségpénztár tagsággal, akkor sokkal könnyebben úrrá lehetünk az problémán.

Ma már sajnos kézzelfogható, hogy az állami ellátás komoly kihívásokkal küszködik, ezért érthető módon a privát szektor szolgáltatásait egyre többen veszik igénybe. A magánorvosi ellátás azonban amellett, hogy nyugat-európai színvonalat biztosít, jelentős kiadásokkal is járhat.

Így aztán érdemes előre gondolkodnunk és tartalékolnunk erre a célra. Ennek tükrében pedig nagyon tudatosan meg kell tervezni befektetéseinket, hiszen például egyáltalán nem mindegy, időskori anyagi biztonságunk megteremtését mikor kezdjük el. Nyugdíjbiztosítás kötésnél ez is számít. Ez utóbbi ugyanis az egyik legnépszerűbb forma ma a piacon, ám döntő befolyással bír, mikor vágunk bele a takarékoskodásba, hiszen évtizedek alatt sokkal egyszerűbb felépíteni egy komolyabb tartalékot.

Milyen előnyökkel jár a nyugdíjbiztosítás?

Önmagában az állami ellátórendszerre támaszkodni ma már nem feltétlen szerencsés, a szakemberek elemzései alapján pedig a helyzet sokkal rosszabbá válhat a következő évtizedekben. Nem csak a nyugdíjak reálértékének csökkenésével, de a korhatár jelentős kitolódásával is számolnunk kell. Ezért aztán tanácsos olyan eszköz mellett letenni a voksunkat, ami mindkét dilemmára hathatós megoldást ajánl. Egy nyugdíjbiztosítás segítségével hosszú távon megalapozhatjuk passzív éveink nyugalmát, mindemellett ez az egyetlen olyan, állami támogatással bíró forma, amelynél a kifizetés a szerződéskötéskor érvényben lévő korhatárhoz van rögzítve. Idővel ez óriási segítséget jelenthet, hiszen akár évekkel előbb hozzájuthatunk pénzünkhöz. Ugyanakkor a jelenlegi kínálat hatalmas, ezért a nyugdíjbiztosítás megválasztásánál nagyon körültekintően kell eljárnunk. Figyelembe kell venni a rendelkezésre álló időt, a befektethető összeg mértékét és az sem mindegy, mekkora kockázattűrő képességgel rendelkezünk. Így aztán amikor a nyugdíjbiztosítás mellett tesszük le a voksunkat, mindenképpen érdemes kikérnünk egy független pénzügyi szakember tanácsait. A kapott intelmek és a részletes útmutatás alapján már könnyedén megtalálhatjuk a számunkra legoptimálisabb konstrukciót.

Ezért kardinális az egészségpénztár megléte

Míg azonban a nyugdíjcélú megtakarításunk egy igen távoli célt szolgál, addig az egészségünk megőrzése mindennapi feladataink közé tartozik. Sajnos egyre inkább el kell fogadnunk, miszerint gyors és magas színvonalú kezelést gyakorta csak a magánorvosi ellátás keretein belül kaphatunk, ezért aztán az egészségpénztár egy olyan megtakarítási forma, aminek mindenki portfóliójában helye van. Ez a konstrukció ráadásul letisztult, így könnyen átlátható. Gyakorlatilag egy olyan tartalék, ami kizárólag egészségügyi kiadásokra fordítható, ám sokkal előnyösebb annál, mintha egy számlán, vagy otthon gyűjtenénk össze a pénzünket. Tudniillik befizetéseink után adó-visszatérítésre vagyunk jogosultak. Ebben is előnyös az egészségpénztár. Ennek a jóváírásnak a mértéke 20 százalék, ami speciális esetben (2 éves lekötés mellett, valamint megelőzési célú szolgáltatások igénybevételekor) további 10 százalékkal megemelhető. Gyakorta felmerülő kérdés, miszerint érdemes-e meglévő egészségbiztosítás mellé kötni egy ilyen konstrukciót. A helyzet az, hogy a legtöbb esetben igen, hiszen egyrészt családtagjainkra is kiterjeszthető az egészségpénztár kerete, másrészt vannak olyan költségek, amelyek a biztosításból nem fedezhetők, ilyenek például a gyógyszerek is. Ez pedig hosszú távon hatalmas előnyt jelenthet.

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére