Jelenlegi hely

Merj segítséget kérni!

Karrier vagy család? Hivatás vagy karrier? Önmegvalósítás vagy önfeláldozás? Magamnak vagy másoknak segítek? A mai fogyasztói szemlélet azt sugallja, hogy állandóan választanunk kell, ha valamit választunk, akkor lemondunk valami másról. Ha már választanunk kell, hogyan mérlegeljünk, hogy ne sérüljön a család, s mi magunk se? 

Miért hisszük el a sztereotípiákat? Ha egy anya kisgyermeke mellett visszamegy dolgozni, akkor "karrierista", ha nem megy vissza, a gyerekeivel tölti az első éveket, akkor "csak" otthonülő anyuka, aki nem dolgozik.

Ha kettőnél több gyereke van, akkor "hogy mer ennyi gyereket vállalni a mai világban?" Sokan megfogalmazták már, az ítélkezés helyett az elfogadás jobb lenne mindenkinek, az hogy fogadjuk el és tartsuk tiszteletben egymás döntéseit.

A mai nőknek nem kell feltétlenül választaniuk az "önfeláldozó" és az "önmegvalósító" szerep között. Sok ismert és hétköznapi édesanya életében látható, hogy a munka és a család összeegyeztethető. Nagyon nehéz, de nem lehetetlen feladat. Szép példákat találunk arra, hogy egy családanya 3-4 gyermek nevelése mellett vagy később hogyan tud kibontakozni munkájában és abban sikereket elérni. 

Nőként akkor tudunk teljes életet élni, ha egyensúlyt teremtünk az életünkben a munka és a család között, ha ezek egymást erősítik, kiteljesítik, nem pedig egymás rovására működnek. Sokféle út és variáció létezik, valaki vállalkozást indít, önállósodik vagy új szakmát tanul, képezi magát, esetleg önkénteskedik, részmunkaidőben, vagy távmunkában dolgozik. Ezt persze nem könnyű megvalósítani, alapvető feltétele az önbizalom, a kitartás és a támogató háttér, elsősorban a közeli családtagok, az ismerősök, de a társadalom pozitív hozzáállása is segítene az "újrakezdő" vagy munkáját folytató anyáknak. Ha individualista hozzáállással mindent egyedül kell vagy akarunk megoldanunk, akkor tényleg nehéz. Ha viszont közösségalapú a gondolkodásunk, akkor több vállon nyugszik ugyanaz a teher. Merj tehát segítséget kérni a rokonoktól, barátoktól, civil szervezetektől, keress hasonló helyzetű anyákat a környezetedben! Másoknak is ajánld fel a segítségedet.

"A hosszú távú egyensúly kulcsa, hogy jól tudjunk lenni, miközben látszólag egymástól ellentétes célkitűzéseink vannak, annak a képessége, hogy bármelyiket szabadon el tudom engedni. Nem az, hogy mind a kettőt görcsösen akarom, hanem az, hogy mindkettőt el tudom engedni. A lényeg a súlypontok áthelyezése. Egyszer az anyaság kerüljön előtérbe, máskor a karrier és hosszútávon létrejön az egyensúly." (Pál Feri)

Arra szeretnélek bíztatni, hogy ne higgy a "sztereotípiáknak" és a külvilág elvárásainak, hanem hallgass a szívedre és találd meg az egyensúlyt a családod és a munkád között!

Az újrakezdéshez ITT és ITT találsz segítséget és inspirációt.

Halász Kinga, Budapestimami

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.
Ugrás az oldal tetejére