Jelenlegi hely

Babás-Mamás avagy Instant életképek a babás hétköznapokról! Igény szerint

Az első hét nehézségeiről már írtam (link: szoptatás.2.0 rész), pedig akkor még segítségem is volt a napi feladatok ellátásában.
Most nézzük meg, hogyan is néz ki az igény szerinti szoptatás, ha az egyik kicsi, a másik meg pici, és a nap nagy részében egyedül vagy velük.

Kezdjük azzal, hogy megoszlottak a vélemények arról is, hogyan, és mikor kellene szoptatni egy újszülöttet. A védőnő szerint minimum két óra legyen az etetések között. A gyerekorvos szerint pedig nem kell minden nyikkra cicire tenni a babát, nyugodtan adjak neki cumit megnyugtatásul.

Hááát, vagyok olyan önfejű anyuka, hogy igenis igény szerint szerettem volna etetni Ronikát, úgy ahogy annak idején a nővérét is.Persze anya tervez, mérleg végez, úgy nézett ki, nem hízik eleget a kicsi, valószínűleg nem elég a tej.
Tápszer kell neki, ennyi volt a gyerekorvos hozzászólása a témához.
Természetesen most sem rohantam a recepttel a patikába. Szoptatási tanácsadót hívtam, gyakorlott anyatársakkal konzultáltam. Ugyanazt mondták, amit a neten olvastam, kábé századjára: minél többet teszed mellre, annál több tej termelődik. Ha lehet, egy-másfél óra legyen egy etetés, ha az egyik cicin belustul, tegyem át a másikra. Az a lényeg, hogy minél tovább legyen mellen a baba.
És persze szedjek homeopátiás bogyókat is, biztos, ami biztos. (Amit el kell szopogatni naponta 5x, úgy, hogy előtte, utána egy órával ne egyek, ne igyak. Amit elég nehéz kivitelezni, ha a szoptatáshoz meg az a tuti tanács, hogy előtte, közben egyek pár falatot, meg igyak is.)

Arról, hogy közben mit csinál a két éves nagy tesó, kevesebb szó esik. Szuperanyák képesek arra, hogy amíg egyik kezükben tartva gyorsan megszoptatják a tíz perc alatt jól lakó szuperbabájukat, addig a nagyobb szupergyerekük egy helyben a másik térdükön ülve hallgatja a mesét.
Én nem vagyok ilyen szuper, méretes újszülöttem etetéséhez szükségem volt mind a két kezemre, sőt esetenként még szoptatós párnát is bevetettem. Ami jó, mert rá tudtam tenni a könyvet, amiből olvastam a kislányomnak. Aki sok mindenben szuper, de abban speciel nem, hogy egy helyben maradjon, amíg anya a kicsivel van elfoglalva.
De becsületére legyen mondva, egészen jól viselte a szobafogságot. A szobáról ezt kevésbe lehet elmondani! :)
 

előtte/utána képekben :-)

 

Szerző: Gacov Katalin - két pici lány anyukája :-)
http://gacov.hu

Ha problémád vagy kérdésed van a szoptatással kapcsolatban, nézd meg, hogy hova fordulhatsz! 

Neked ajánljuk!

A természet mosolya

Mit suttog az erdő?

Pályázat típusa: Természetvédelmi-irodalmi vers,-próza,-meseíró pályázatKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.
A természet mosolya

A természet mosolya

Pályázat típusa: természetfotósKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.
Stockholmi Ifjúsági Víz Díj

Stockholmi Ifjúsági Víz Díj

Pályázat típusa: tudományos - nemzetköziKorosztály: 15 - 20 éves középiskolásokBeküldési határidő: 2025. február 23.
Félévi bizonyítvány para: tényleg számít, vagy csak a szülők őszhajszálait szaporítja, avagy mit jósol a félévi bizonyítvány?

Félévi bizonyítvány para: tényleg számít, vagy csak a szülők őszhajszálait szaporítja, avagy mit jósol a félévi bizonyítvány?

Tudtad, hogy a január az egyik legstresszesebb hónap az iskolás gyerekek számára? Bizony a félévi bizonyítvány érkezése jelentős stresszt okozhat, miközben az év végi bizonyítvány már jóval kevesebb feszültséget szokott kiváltani.
Ugrás az oldal tetejére