Jelenlegi hely

Bébiológia - 21. hét

Bébi(bi)ológa, azaz Manó fejlődése hétről hétre: a várandósság huszonegyedik hete.

21. hét

A baba igazi kis akrobata! Bukfencezik, úszkál, pörög-forog a köldökzsinór végén, mint a cirkuszban a sátor tetejéről lelógatott hosszú kendőn tornázó artista. Ne félj, nem fogja összegabalyítani a köldökzsinórt!

Közben gyakorolja a nyelést, lélegzést – ami itt a magzatvízben végezve gyakori csukláshoz vezet. Rájöttél már, hogy ezek azok a folyamatos, apró rándulások, amiket mostanában érzel?  

Haja is nő, lebeg-lobog a vízben, szempillái és szemöldöke is nőni kezd – olyan, mint egy röpködő, kedves fehér hajú tündér. Ugyanis még mindig nincsenek pigmentjei!

Ha elfárad, békés álomba merül a ringatózó magzatvízben. Már most megfigyelhető, mikor, mennyit alszik. Pocakbeli napirendje valószínűleg újszülöttként is hasonlóan alakul majd.

Azok a szerencsés tündérkék, akik ketten (vagy többen) vannak egy pocakban, most már egymással is játszanak!

27-30 centi hosszú és 375-400 gramm.

A rajzot Mucsi Tina készítette, a szöveget pedig az ötgyermekes Kaposvárimaminak, azaz Patak Cs. Gyöngyvérnek köszönhetjük.

A rajz és/vagy a szöveg jogellenes (a szerzők írásbeli hozzájárulása nélküli)  felhasználása esetén a közzététel napi díja (kötbér) bruttó 25.000 forint képenként / mondatonként.

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?
Ugrás az oldal tetejére