Jelenlegi hely

Ha kapnál napi 1 órát ajándékba, magadra fordítanád?

Többször elgondolkodom azon, hogy vajon biztosan magukra fordítanák, hasznosan töltenék-e az extra időt a pácienseim? - Dr Gyöngy Andrea belgyógyász, diabetológus írása

Tényleg csak az idő hiányán múlik, hogy elmarad a napi testmozgás, vagy hogy keveset alszunk?

Sajnos amikor az orvosi rendelésen az életmódváltás fontosságára vagy a testmozgás beiktatására hívom fel betegeim figyelmét, hitetlenkedő tekintetekkel szembesülök.

Nincs-nekem-időm-edzőterembe-járni

 mantrák szinte naponta elhangoznak a rendelőben.

Gyakorló orvosként, családanyaként számomra is nagy kihívás beosztani az időmet, így át tudom érezni az időhiányban-szenvedek problémát. Instant receptet nem tudok felírni, hogyan legyen időd magadra, azonban elbújtatott 10-15 perceket biztosan találsz a napodban! (Mennyi is a képernyő előtt töltött időnk?)

Amit most belefektetsz az egészséged megőrzésébe, aktuálisan is és később is kedvező hatása lesz. Miért kellene megvárni egy komoly betegséget, hogy észre vedd tested jelzéseit? Téves azt gondolni, hogy csak mással történhetnek rossz dolgok!

Szűrővizsgálatokkal, éves vérvételi kontrollokkal számos rejtett betegséget vagy betegség megelőző állapotot felismerhetünk. Ilyenkor még van idő cselekedni. Sokszor a lappangó cukorbetegséget az első szívinfarktus kapcsán diagnosztizálják. Aki szerencsésebb, annál egy rutin vér- és vizelet vizsgálat során ez kiderül, még mielőtt egy agyi- vagy szív-érrendszeri katasztrófa beütne.

Tudva levő, hogy a néma gyilkosként is emlegetett kórkép, azaz a cukorbetegség alattomosan teszi tönkre a szervezet ereit a felgyorsult érelmeszesedés következtében. A cukorbetegek életkilátásait a szív-érrendszeri szövődmények határozzák meg. Elejét lehetne venni a 2-es típusú cukorbetegség kialakulásának a helyes táplálkozással, illetve ha felhagynánk a mozgásszegény életmóddal. 

Az elhízás megelőzésével tucatnyi betegség elkerülhető lenne!

Sőt, bizonyos mértékű elhízást már gyógyszeresen indokolt kezelni, mert egy krónikus gyulladásos állapotot fenntartva előbb-utóbb komoly betegségekhez vezet.

Gondold át a prioritási sorrended és változtass, ha szükséges! Ha felszabadul egy-egy órád: gondolj magadra, a testedre, az egészségedre!

Jusson időd mozgásra, szűrővizsgálatokra, hiszen akiknek fontos vagy, sokáig szeretnének Rád számítani!

Dr Gyöngy Andrea
belgyógyász, diabetológus
https://cukormentesmesek.webnode.hu

 

Neked ajánljuk!

Házi nasik zabpehelyből - nem csak gyerekeknek!

Házi nasik zabpehelyből - nem csak gyerekeknek!

Gyorsan elkészíthető, finom, egészséges házi készítésű nassolnivalók zabpehelyből. Íme a kedvenc receptjeim!
Csomagoljunk egészséges tízórait és uzsonnát gyermekeinknek!

Csomagoljunk egészséges tízórait és uzsonnát gyermekeinknek!

Szeretném megkönnyíteni az iskolakezdést a szülők részére. Ha a gyermek háromszori étkezést kap az iskolában, az anyukák nagy része, akkor is aggódik: „eszik-e eleget?” „szereti-e, amit bent kap?” „megfelelő mennyiségű és minőségű táplálékhoz jut-e?” És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a mai gyermekek nagy része nem rajong az egészséges ételekért. Íme néhány hasznos tipp, hogy könnyebb legyen!
Ötletek tanulósarok kialakításához, és nem csak gyerekeknek!

Ötletek tanulósarok kialakításához, és nem csak gyerekeknek!

Egy jól kialakított tanulósarok segíti a koncentrációt és a hatékony tanulást, különösen, ha gyerekekről van szó. Fontos, hogy a tér rendezett, kényelmes és inspiráló legyen. Hoztam néhány ötlet, hogyan alakíthatsz ki ideális tanulósarkot.
Hogyan ünnepelheted meg a Jótékonyági Világnapot?

Hogyan ünnepelheted meg a Jótékonyági Világnapot?

A Jótékonysági Világnap (World Charity Day) minden évben szeptember 5-én kerül megrendezésre. Az ENSZ Közgyűlése hozta létre ezt a napot 2012-ben, és azóta világszerte megemlékeznek róla, hogy felhívják a figyelmet a jótékonyság fontosságára és ösztönözzék a közösségeket és az egyéneket a segítő tevékenységekben való részvételre.
Ugrás az oldal tetejére