Jelenlegi hely

Kókusztej család

Beküldő lakhelye: Budapest

Pályázat tartalma: szöveges válasz az első két kérdésre, saját gyermekrajz

Mi okoz számodra legnagyobb örömöt a gyermekeiddel kapcsolatban?

A szeretet, amit kapok tőlük.

Az ölelésük, hozzám bújásuk mindennél többet jelent számomra.
Látni a boldogságukat, a fejlődésüket, az örömöt, ha már meg tudnak csinálni valamit, ami nem ment, vagy bátrak voltak megtenni valamit, amitől korábban féltek.
Például a lányommal egy éve megpróbáltuk a táncórát, de hiába élvezte magát a táncot, nem akarta megfogni a számára idegen gyerekek kezét, csak úgy csinálta a feladatokat, ha végig mellette csináltam én is, így pár alkalom után abbahagytuk. Idén újra megpróbáltuk, mindent egyedül megcsinál, három óra után már a teremből is kiküldött, ragyog az arca, egyrészt, ennyire élvezi az órát, másrészt nagyon büszke magára, hogy ilyen bátor lett.

Mi a legnehezebb számodra a gyermeknevelésben?

A hiszti, dac, ellenállás, feleselés kezelése.

A nagyobbik gyerekemnél a hiszti, ellenállás kezelése a nehézség. A kisebbik gyerekemnek egész más a személyisége, számomra nagyon furcsa, hogy őt hisztinél békén kell hagyni, amíg ő nem nyit felénk. Nála a nehézség, hogy megtegye, amit kérünk. Sokszor kell kreatívnak lenni, bevetni trükköket, hogy ne az ő eredeti akarata érvényesüljön, hanem elfogadja, amit kérünk.
Ami szintén nagy probléma számomra, a testvérek közötti viták kezelése. A védőnő azt mondta, ne avatkozzak be, csak ha vér folyik, de sajnos, ha tettlegességgé fajul a dolog, sem a kicsi, sem a nagy nem érzi a súlyát, veszélyességét a tetteinek (pl. ellökés). A tettleges szituációkon kívül is döntőbíró szerepébe kényszerülök, és nehezen tudom megoldani, hogy valamelyiküknek ne kedvezzek.

Miért szeretnél részt venni a szülői kommunikációs tréningen?

Hiába olvastam a könyvet, a gyakorlatba nem tudom rutinszerűen átültetni. 
Konfliktushelyzetben előjönnek belőlem a régi minták, a tekintélyelvű nevelés...
Sokszor a rossz megoldás után/közben gondolok arra, hogy ezt máshogy kellett volna kezelni.
Kedvezményes résztvevőként a férjemet vinném el a tréningre, ugyanis sajnos sok nevelési kérdésben, módszerben nem is értünk egyet, és nagyon jó lenne, ha ezt a szemléletmódot ő is megismerné és amennyire csak lehet, ő is elsajátítaná.

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?
Ugrás az oldal tetejére