Jelenlegi hely

Fuss!! Babakocsival

Eltérőek a vélemények erről. Van, aki ha komplikáció mentes a szülés már a 6 hetes kontroll után engedi, hogy óvatosan nekikezdjünk a sportnak, de a nőgyógyászok és az intim torna tanárok nagy része azt javasolja, hogy a szülés és terhesség során megnyúlt szalagok miatt csak 6 hónappal szülés után kezdjük.



 

Nagyon fontos a fokozatosság a babánknak és nekünk is. Szoktatni kell csemeténket a babakocsizáshoz, ezért első körben fél óránál több nem javasolt. Kis távokkal kezdjünk neki, mivel pár hónap elteltével olyan, mintha újrakezdők lennénk, és a mozgásunk is más lesz, mint amit megszoktunk, mivel magunk előtt toljuk a babakocsit.

 
Meg kell szokni, hogy mekkorát léphetünk, anélkül, hogy beleütközne a lábunk a babakocsiba, és hogy egy kézzel fogjuk a kocsit, a másikkal pedig végezzük a szokásos karmunkát. Meg kell találni hogyan kényelmes. Használjuk a babakocsit úgy, mint egy mankót! Így nem lesz nehezebb vele a futás, sőt! Ízületeinket például jobban kíméli, mivel minimálisan megtámaszkodunk a babakocsin, így kisebb lesz a terhelés. Figyelnünk kell arra is, hogy terhesség alatt sokkal lazábbak ízületeink.
 

Legyünk türelmesek magunkkal! Értékeljünk minden megtett métert.

Először mindössze 20-30 perc javasolt, és nem is feltétlenül kell kocogással kezdeni: egy gyors, tempós séta is tökéletesen megfelel. Magunkkal vihetjük kedvenc zenénket is, mert nem biztos, hogy olyan könnyen fog menni a futás, mint szülés előtt, a zene viszont rengeteg energiát adhat. Igyekezzünk kifelé figyelni, gyermekünkre, a tájra, a fákra, házakra, emberekre, ne pedig arra, hogy mennyire nehéznek találjuk, és miért nem megy jobban.

Ha bármi kellemetlenséget, például alhasi fájdalmat érzünk kocogás során, várjunk kicsit, hagyjuk még piheni szervezetünket! Ilyen esetben ha mindenképp igényünk van a mozgásra, szobabiciklizés, pilates, kismama torna javasolt.

Apa is kezdheti a futást, akár már pár hetesen, anyukák pedig később csatlakozhatnak, ha szervezetük már készen áll!

 

Forrás: www.fussbabakocsival.hu

Neked ajánljuk!

Minden gyereknek jár a mese

Minden gyereknek jár a mese

...a lét nagy kérdéseire sokszor találhatunk válaszokat gyógyító, segítő, terápiás mesékben is. A mese tehát nagyon fontos szerepet játszik az életünkben: adjuk meg a módját a gyerekkori mesélésnek és engedjük, hogy felnőttként is elkísérjen bennünket a varázsa, ameddig csak lehet. Pszichológus szakértő gyűjti csokorba gondolatait arról, hogy miért meséljünk, mikor milyen mesére lehet szüksége a gyerekeknek, oviskortól kamaszkorig egyaránt.
Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Gyorsan változó világunkban, ahol a gyerekekre nap mint nap számos kihívás vár és könnyen elfoghatja őket a bizonytalanság érzése, az önbizalom az egyik legnagyobb ajándék, amit egy szülő adhat.
Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Itt a tavasz, vele együtt az egyre több időt is töltünk a szabadban.  Szülőként komoly kihívás, hogy a kamasz gyerkőcök is valóban élvezzék a kinti tartózkodást, és ne állandóan a mobiljukat akarják nyomogatni.
Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Az alvás kulcsfontosságú a test-lelki egészségünk szempontjából. Mégis sokan úgy vélik, hogy nincs szükségük túl sok alvásra.
Ugrás az oldal tetejére